Вадим Єрмолаєв будує найпотужнішу в Україні електростанцію на біопаливі
Экономическая правда  27 Червня 2019

Фото з архіву, 2018 рік

Вадим Єрмолаєв інвестує будівництво найпотужнішої в Україні електростанції на біопаливі. Потужність ТЕС буде досягати 16 мВт-год.


Нова електростанція буде знаходитися при маслоекстракційному заводі “Потоки” в Дніпрі і функціонувати на лушпинні соняшнику. За добу ТЕС буде перетворювати в електроенергію 320-350 тонн лушпиння.

“ТЕС на біопаливі такої потужності – поки єдина в Україні. Вона зможе не тільки забезпечувати електроенергією виробництво, а й поставляти її в загальну електромережу. Будівництво подібних ТЕС сприяє вирішенню відразу кількох завдань: скорочує споживання невідновних природних ресурсів, розвиває енергонезалежність країни і скорочує кількість шкідливих для навколишнього середовища викидів “, – розповів технічний директор компанії” Потоки “Олександр Жирдьов.

Маслоекстракційний завод “Потоки” був відкритий в Дніпрі в 2018 році. Крім соняшникової олії на заводі виробляється високопротеїновий шрот, який використовують для виробництва комбікормів.

Продуктивність підприємства сягає до 1400 тонн насіння соняшнику на добу. Велика потужність заводу і стала причиною старту будівництва електростанції.

Вироблена на ТЕС електроенергія буде продаватися в об’єднану енергетичну систему по “зеленому” тарифу.

Нова електростанція на біопаливі буде нешкідлива для навколишнього середовища, так як димові гази будуть проходити багаторівневу систему очищення з допомогою електрофільтраціі.

Отриманий після спалювання сировини попіл можна буде використовувати як екологічно чисте добриво.

Пусконалагоджувальні роботи на електростанції планується проводити вже у вересні поточного року.