Вадим Єрмолаєв: Девелопмент – це не лише про ціну квадратного метра. Мистецтво та репутація в Alef Estate
  14 Квітня 2023

Напередодні війни у Дніпрі відчувався стан піднесення. Ми очікували певного “ренесансу” в розвитку міста.

Не проходило тижня, щоб якийсь девелопер не анонсував новий проект. Ця галузь развивалась дуже динамічно, великою була і конкуренція. Ця конкуренція позитивно стимулювала забудовників міста. Конкурувати ціною, особливо в преміум-сегменті, нікому не було цікаво. Забудовники конкурували якісними показниками:

Конкурентне середовище змушувало вмикати креатив. Коли ми реконструювали бульвар Південний, прийшла ідея встановити на ньому скульптуру сучасного мистецтва. Ми зв’язались разом з братами Зігурами, відомими українськими скульпторами. Вони запропонували концепцію “Атланта, що розриває кайдани”. Цей образ можна трактувати по-різному, цим і цікаве сучасне мистецтво – кожний може знайти власне бачення витвору. Врешті-решт, скульптура стала дуже впізнаваною, певним символом Дніпра. Особисто я бачу її на кожному колажі чи відео, якщо йдеться про місто Дніпро. Ми вирішили збереги таку практику співпраці з сучасними митцями. В новому БФК Ermolaev Center ми задумали теж встановити певну скульптуру, але поки тримаємо інтригу, та не розкриваємо подробиць. 

 

 

Іншим прикладом залучення митців в Alef Estate є співпраця з відомим street-художником Дніпра – Валерієм Колором (ZdesRoy). Роботи хлопця стали символічними для містян, тож ми вирішили запросити саме його для створення муралу поруч з одним з наших об’єктів. Він зобразив богиню Діану, а в своїй роботі об’єднав кілька стилів, які раніше вважалися несумісними, а саме портрет, графіку та графіті. Кожен із них символізує різний проміжок часу розвитку мистецтва — від класицизму до сучасного графіті. Як ви можете здогадатись, чіткого “ТЗ” художнику ми не давали. Вважаю що в мистецтві, навіть при комерційному замовленні, чим більше митець має простору для фантазії – тим кращим буде результат. 

 

 

Окремо зупинюсь на моменті підсвітки фасадів.У цьому аспекті частіше за все ми співпрацюємо з всесвітньо відомою компанією Expolight. Це лауреат багаточисельних нагород міжнародних конкурсів. І тим приємніше, що це – компанія з рідного нам Дніпра, наші “земляки”. Доречі, команда Expolight принесла і об’єктам Alef Estate багато нагород світового рівня та публікацій в європейських та американських спеціалізованих журналах. Разом з ними ми за кошти Alef Estate також реалізували підсвітку пам’ятки архітектури –  Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв. 

Що мені подобається в співпраці з ними – це те, що їхні ідеї надихають людей. Це не беззмістовне встановлення різноманітних ліхтариків. Наприклад, коли Alef Estate проводила історичну реставрацію Катеринославської суконної фабрики в Дніпрі, Expolight прийшов до нас з наступним концептом: освітлити пам’ятник архітектури як якийсь артефакт, підкреслити його поважний вік і тонко пропрацювати все історичні моменти. Тому світильники розташовані так, щоб виявляти історичні нерівності фасаду, показати, що будівля – не імітація споруди XIX століття, а дійсно належить до тієї епохи і володіє довгою історією. Оцініть всі тонкощі цього проекту.

 

 

Ще один приклад. Прямо зараз ми реалізуємо підсвітку нашого нового апарт-комплексу. Це Port City, об’єкт, що розташувався прямо біля річки Дніпро. Основною ідеєю освітлення апарт-комплексу Port City буде створення ефекту руху води по поверхні фасаду. Для цього на фасаді та території навколо комплексу створюється ефект каустичних світлових хвиль. Світлові хвилі будуть дуже схожі на лінії, що світяться на дні водойми. Ці скляні лінзи виготовляються компанією Expolight повністю вручну, це тонка робота. 

 

 

Тисячі дрібниць та маленьких нюансів – все це робить кожний проект Alef Estate цінним. У нас в компанії ви ставимось до кожного об’єкту як до дитини. Думаю, наші клієнти це відчувають, тому довіряють нам. Кожний наш проект – це наша мрія, яку ми хочемо втілити в реальність. 

Місія Alef Estate полягає в тому, щоб не просто зводити будинки, а будувати сучасне європейське місто. Це наша позиція, і звісно, наша конкурентна перевага.