Вадим Єрмолаєв реконструює старовинну Катеринославську суконну фабрику
Депо  6 Лютого 2019

З січня 2019 року в Дніпрі стартує реконструкція Катеринославської суконної фабрики – пам’ятки архітектури національного значення

Ця будівля одне з найстаріших в Дніпрі – перша згадка про неї відноситься ще до XVIII століття – в “Плане города Екатеринослава с новосозидаемыми для фабрик зданиями”.

За довгий час свого існування Катеринославська суконна фабрика перетворювалася в склад провіанту для армії, госпіталь, дитячий будинок, патолого-анатомічний музей. Але городянам вона більше відома як колишній хлібозавод. Саме функцію хлібного заводу вона виконувала найдовше – з 1926 р. і до 2000-х. Після закриття заводу будівля вже кілька років перебуває в запустінні.

За два століття свого існування Катеринославська суконна фабрика зазнала суттєвої перебудови. Але загальна композиція головного фасаду і бічних фасадів збереглися. Проведені історико-архітектурні дослідження дозволяють зробити реставраційне відтворення будівлі в первісному вигляді.

Одним з інвесторів реконструкції є Вадим Єрмолаєв – засновник компанії Alef Estate. Ця компанія звела такі відомі об’єкти в Дніпрі, як ТРЦ “Мост-Сіті”, МФК “CASCADE PLAZA”, ТДК “Босфор” і багато інших.

Як розповів автор проекту реставрації Володимир Житников, рішенню про старт реставрації передували серйозні наукові дослідження:

“Будівля відноситься до стилю високого класицизму. Це досить видатний об’єкт для Дніпра. Ми проводили численні наукові дослідження, як бібліографічні, так і натурні. Виконано зондаж, визначені прибудови і на основі цих даних розробили проект якісної реставрації, який очікує старту реалізації”.

Відреставрована Катеринославська суконна фабрика буде пристосована під будівлю комерційного призначення.

Процес реставрації буде відбуватися в рамках реновації цілого кварталу, обмеженого проспектом Яворницького, вулицями Пастера і Привокзальної, Старомостовою площею. Зараз розробляється проект будівництва торгово-розважального центру, який буде розміщений на пустирі позаду Катеринославської суконної фабрики. Новий ТРЦ і реставрований пам’ятник буде розділяти пасажна вулиця, яка за своїм виглядом буде нагадувати Катеринославський бульвар.

“Будівлю Катеринославської суконної фабрики буде гармонійно інтегровано в нове, сучасне середовище. Периферійну і запущену квартальну зону ми перетворимо в європейське місце відпочинку.

Я впевнений в успішності цього проекту. Головну впевненість впливає наявність таких інвесторів, як Вадим Єрмолаєв. Результат буде високим, і городяни полюблять це місце “, – сказав головний архітектор проекту Ігор Задоя.

На даний момент вже закінчені підготовчі роботи. З січня стартують перші етапи реконструкції: демонтаж покрівлі, випробування паль і виготовлення несучого металевого каркаса.

Закінчити реконструкцію планується протягом одного року.