Вадим Єрмолаєв інвестує у відтворення історичної будівлі у центрі Дніпра
  16 Вересня 2023

Місто Дніпро доволі багате на історичні памʼятки. Проте, на жаль, велика їх частина поступово перетворюється на руїни. Деякі старовинні будівлі були зруйновані ще за радянських часів. А деякі приходять в занепад під дією часу. Держава, декларуючи захист історичної спадщини, створила такі правила, що мало хто з забудовників готовий проходити крізь бюрократичне пекло заради цього. Але з цього правила є винятки. Компанія відомого забудовника Вадима Єрмолаєва, Alef Estate, вже не раз відновлювала історичний вигляд памʼяток по всьому місту: Катеринославська суконна фабрика, фасад теперішнього ЖК «Троїцький», фасад БЦ «Призма». 

Наразі девелопер готується подарувати нове життя старовинному будинку по вулиці Шевченко. 

Будинок за адресою Шевченко, 39 був збудований у 1860 – 1870-х роках. Історія не зберегла імені першого власника. Відомо лише, що це був доходний будинок, де здавали житло заможним людям. За часів радянської влади колись просторі квартири перегородили на менші кімнати. А у 1940-х до двох наявних поверхів добудували третій. Він помітно дисонує за стилем.

“Перед початком роботи з історичною будівлею завжди проводиться експертиза її стану. У цьому випадку зафіксували тріщини у фундаменті, часткове його руйнування. Крім того, дерев’яні перекриття між поверхами прийшли в занепад від старості. Якби цю будівлю лишили напризволяще, жити в ній далі було б просто небезпечно”, – каже архітектор Наталя Каширіна. 

 Наразі йде процес повної реконструкції будинку. Планується зберегти історичний фасад методом відтворення, та зробити фасад третього поверху більш відповідним першим двом. В результаті споруда отримає нове життя як частина багатофункціонального комплексу Ermolaev Center. Фасади будуть відтворені з історичної цегли з намаганням максимально відтворити технології ХІХ ст.

“Наше завдання – одночасно зберегти історичну спадщину, дати старовинній будівлі нове життя та гармонійно вписати її в наявний ансамбль Ermolaev Center,” – розповідає архітектор Сергій Філімонов.

Після реконструкції на першому поверсі буде розміщене кафе з літніми терасами. На другому та третьому – офісні приміщення. Буде створений ще й четвертий поверх. Він виступатиме на 1,5 м від основного фасаду та буде скляним, щоб не давити, не конфліктувати та не конкурувати з історичним фасадом, а підкреслювати його. 

Приклади відновлення історичних будівель від Alef Estate

В центрі Дніпра є чимало старовинних будинків, повернутих до життя завдяки Alef Estate.


Фото: Катеринославська суконна фабрика (ТЦ Artel)

“Alef Estate демонструє дбайливе ставлення до історичної архітектурної спадщини. У Дніпрі важко знайти іншого забудовника, окрім Вадима Єрмолаєва, готового взяти на себе складності, пов’язані з реконструкцією та реставрацією історичних будівель. На жаль, законодавство України, на відміну від європейського, не сприяє збереженню історичної забудови. В ЄС для цього передбачені податкові пільги, заохочення приватних інвесторів, які взялись за це складне завдання. В Україні ж забудовники, які намагаються це зробити, стикаються з безліччю препон”, – каже архітектор Сергій Філімонов.

Фото: Житловий комплекс “Троїцький”

Незважаючи на всі складності, Alef Estate бере на себе місію збереження старовинних будівель. Працювати з історичними пам’ятками дуже складно через безліч додаткових узгоджень та додаткових витрат.


Фото: Бізнес-центр “Призма” 

“Реставрація вимагає відтворення будівлі тими ж засобами, якими вона будувалась. Треба знайти ідентичні історичним розчини, фарби, відтворити сам метод. Це дуже важко в сучасних умовах. І крім того, що треба використовувати багато ручної праці, сьогодні майже неможливо знайти майстрів, які володіють тими технологіями”, – каже архітектор Наталя Каширіна. 

Результати роботи Alef Estate ми бачимо на вулицях Дніпра. Результат вартий витрачених зусиль – автентичні фасади в зоні історичної забудови дозволяють створювати унікальні обʼєкти.