Відлуння минулого: місця в Дніпрі, які можуть перенести людину на три століття назад
49000  11 Грудня 2019

Як правило, в Дніпрі туристам показують набережну, Менору, Монастирський острів і тому подібні загальновідомі місця. Але, насправді є локації, що не менш дивовижні, але знає про них дуже небагато навіть місцевих жителів.

Про таких місцях розповідають в групі Facebook «Файне місто Дніпро”.

Колись в центрі Дніпра протікала річка – Половиця з припливом Жабокряч. Річка протікала по території нинішнього Катеринославського бульвару. У XIX Половицю загнали в колектор. Вхід в нього можна побачити на провулку Південному, що за Катеринославським бульваром. До слова, в проекті по подовженню бульвару, який планує реалізувати дніпровський бізнесмен Вадим Єрмолаєв, передбачений маленький струмочок, який буде нагадувати про річку Половицю.

Коли в Дніпрі говорять про старих будинках, то, як правило, згадують горезвісні «Екатерінінка» споруди XIX- початку XX століття. Однак, як виявляється, на вулиці Єфремова 8,10 можна побачити найстаріші вцілілі кам’яниці міста. Вони були побудовані ще в XVIII столітті.

Майже 12 років в Катеринославі жив український письменник, інженер, перекладач і один із співзасновників Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Іван Труба. На нинішній вулиці кавалерійської, 22 колись збиралася еліта української нації – Марко Кропивницький, Ілля Рєпін, Володимир Короленко. Нині ж будинок Труби не зберігся, але поруч можна знайти прибутковий будинок 1912 року, побудований в стилі український модерн – саме Труба проектував ряд будівель в цьому ключі. Як часто буває, через недбале ставлення мешканців, від українського модерну там лише назва, але цінителі архітектури можуть спробувати розглянути автентичний вигляд будинку.

Перенестися в епоху козаків можна на вулиці Кріпосний, 108. Саме тут була Кодацька паланка Війська Запорозького. Однак крім фортеці, тут з’являлися торгові точки, храми, і кладовища. Природно, з тих часів практично нічого не вціліло, зате залишилася незвичайна забудова козацької фортеці.

А в промзоні на проспекті Нігоян Сергій Гагікович, 58 можна зануритися в радянську епоху. Гігантські заводи, діючі та покинуті виглядають дійсно вражаюче. Крім того, Різні комунікації і залізниця, тонни заліза – і досить романтичний місток, щоб милуватися цими видами.