Реалізацію одного з найамбітніших архітектурних проектів України відновили через 12 років
Сегодня  29 Квітня 2020

У квітні в центральній частині міста Дніпро стартувало будівництво торгово-ділового центру “Перехрестя”. Цей об’єкт в майбутньому повинен стати частиною масштабного багатофункціонального комплексу “Брама”.

Зведенням “Брами” займається девелоперська компанія Alef Estate, яка створила в Дніпрі такі знакові об’єкти, як ТРК “МОСТ-сіті”, МФК “Cascade Plaza”, ДЦ “Призма”, ТДЦ “Босфор” і багато інших.

Зведення комплексу мало розпочатися ще в 2008 році, але було відкладено через кризу. Голова Ради корпорації “Алеф” Вадим Єрмолаєв неодноразово відзначав, що будівництво “Брами” ні в якому разі не скасовується, але переноситься до більш сприятливого моменту. Після 12-ти років після кризи 2008 року, роботи по зведенню комплексу нарешті відновлені. При цьому Alef Estate відзначає: зниження економіки внаслідок пандемії коронавируса не заморозило будівництво жодного об’єкта компанії: їх реалізація триває.

МФК “Брама” можна назвати самим амбітним архітектурним проектом міста. Загальна площа комплексу – 200 тисяч квадратних метрів. Висота самої “Брами” – 210 метрів (54 поверхи), що робить її найвищою житловою будівлею України і найвищою будівлею Дніпра. Будівництво “Брами” буде здійснено шляхом комплексної забудови та реконструкції кварталу, обмеженого вулицями князя Володимира Великого, Харківської, Глінки і Європейської.

“Брама” задасть тон усій архітектурі міста: навіть зараз проектні рішення в Дніпрі робляться з урахуванням поверховості спроектованої “Брами”. Також вона зіграє важливу роль на генеральному плані міста: комплекс повинен з’єднати центральну частину міста Дніпро з набережно., завершивши формування передмостового вузла.

До сьогоднішнього дня був побудований тільки один об’єкт з шести спроектованих – “Клин”, триповерховий бізнес-центр, розміщений на розі вулиць Європейської та Глінки.

тдц перекресток

Зведення ТДЦ “Перехрестя” стане наступним пунктом будівництва МФК “Брама”. Цей об’єкт – друга за значимістю позиція багатофункціонального комплексу. Будівля буде формувати периметр кварталу, фіксувати перехрестя і при цьому підкреслювати значимість головною домінанти комплексу – самої “Брами”.

Проект будівлі в 2008 році був розроблений бюро “DOLNIK & CO”, проектну групу очолював архітектор Сергій Філімонов. Головна ідея “Перехрестя” – створення критої багаторівневої “торгової вулиці”. Торгово-діловий центр буде з’єднаний із сусіднім торговим комплексом за допомогою пішохідного моста на другому рівні.

“Перехрестя” буде складатися з шестиповерхової будівлі і висотної 18-поверхової частини. Розташується об’єкт на перехресті вулиць Глінки та Харківської, звідки і назва об’єкта. На першому і другому поверхах шестиповерхового частини розмістяться комерційні приміщення, з третього по п’ятий займатимуть офіси. У висотній частині на перших поверхах також будуть розташовані приміщення комерційного призначення, а з четвертого по вісімнадцятий поверх – офісна частина будівлі.

торгово-деловой центр перекресток в днепре

Проектом також передбачається благоустрій вулиці Харківської: впорядкування паркувальних місць, велодоріжок, створення зон відпочинку і літніх майданчиків.

“Об’єкт буде виконано в сучасному стилі. Вцілому комплекс “Брама” складається з декількох будівель, тому кожна з них лаконічна по формі і доповнює один одного. Об’єднує всіх єдина колірна композиція. Кожній функції привласнений свій колір. Таким чином, навіть не заходячи всередину будівлі, а перебуваючи зовні, людина вже розуміє його структуру”, – розповів архітектор проекту Сергій Філімонов.

Строк завершення будівництва – 36 місяців. А це означає, що вже в 2023 році Дніпро отримає новий центр комерції і відпочинку.

Справка. Компанія Alef Estate – девелоперська компанія, діяльністю якої є розробка бізнес-проектів по будівництву, реалізації та експлуатації об’єктів комерційної та житлової нерухомості. Є учасником корпорації “Алеф”.

Корпорація “Алеф” об’єднує різнопрофільні бізнеси, які працюють в сегменті девелопменту, виробництва будівельних матеріалів та аграрній сфері. Голова Ради корпорації “Алеф” – Вадим Єрмолаєв. Заступник голови Ради корпорації Станіслав Віленський.