В “Садах Дніпра” встановили автоматизовану сортувальну лінію
  14 Листопада 2019

В холодильному комплексі компанії “Сади Дніпра” завершили монтаж сортувальної лінії для яблук. Потужність встановленої лінії дозволяє сортувати 12 тонн фруктів на годину. Відбір плодів відбувається за кольором, розміром і вагою.

Устаткування для сортувального цеху садів поставила нідерландська компанія GREEFA. Лінія обладнана системою вимірювання зовнішньої та внутрішньої якості плодів (iQS і iFA). Внутрішній аналіз яблук здійснюється за допомогою інфрачервоних знімків. Сортування яблук відбувається наступним чином: на першому етапі автоматизований робот вивантажує яблука з контейнера в ванну з водою. Далі по водному каналу урожай відправляється в секцію сушки і полірування. Потім потрапляє в спеціальну камеру, яка фотографує плоди по кілька разів на секунду. Це дозволяє оптичним шляхом визначити характеристики яблука. Після комп’ютерного аналізу фрукти передаються на заданий оператором стіл.

Сортувальна лінія включає автоматичну систему упаковки яблук на палети. Також передбачена можливість автоматично пакувати яблука в пакети. Управляти всією лінією може одна людина – оператор, який задає параметри відбору яблук. Працювати на лінії при повному завантаженні будуть 38 осіб.

Голова Ради корпорації “Алеф” Вадим Єрмолаєв на своїй сторінці Facebook прокоментував установку лінії так:

“Процес вирощування якісного яблука вимагає багато знань, ресурсів і часу. Але просто виростити його – це навіть не половина справи. Щоб вигідно продати врожай, особливо на експорт, не обійтися без двох речей: правильного зберігання і сортування.

Про перший пункт ми вже розповідали – “Сади Дніпра” будують найбільше і найсучасніше холодильне сховище для яблук в країні. Тепер ділюся ще однією новиною: в компанії вже встановили одну з найпотужніших сортувальних ліній в Україні”.

Також він зазначив, що “Сади Дніпра” експортують свою продукцію в близько двадцяти країн світу.

сортровочная линия для яблок

Довідка: Корпорація “Алеф” об’єднує різнопрофільні бізнеси, які працюють в сегментах девелопменту, виробництва будівельних матеріалів та аграрній сфері. Голова Ради корпорації “Алеф” – Вадим Єрмолаєв. Заступник голови Ради корпорації – Станіслав Віленський.

Компанія “Сади Дніпра” (ТМ UApple) займається вирощуванням елітних сортів яблук. Заснована в 2016 році. Загальна площа саду раптом становить близько 100 га. Свою продукцію компанія експортує в країни Європейського Союзу, Азії та Близького Сходу.