Голландський інститут провів дослідження інноваційної розробки заводу “Потоки”
Сегодня  4 Листопада 2020

Перший білковий соняшниковий концентрат “Proglot” – це розробка дніпровського заводу “Потоки”, яка не має аналогів в світі. 28 лютого 2020 року інноваційний для індустрії кормів високопротеїнова продукт був презентований керівництвом підприємства і з тих пір він успішно проходить численні дослідження і перевірки, результати яких лише підтверджують унікальні властивості і користь отриманої добавки.

Голландська компанія “Шотхорст Фид Ресерч” (Schothorst Feed Research, SFR, м Лелистад), в свою чергу, почала досліджувати вплив концентрату соняшнику, використовуваного в якості замінника соєвого шроту, на продуктивні якості та стан окремих характеристик організму у бройлерів.

45% протеїну: краща кормова добавка для сільськогосподарських тварин, птахів і навіть риб

Дніпровський завод “Потоки” є одним з учасників корпорації “Алеф”, яка виступає новатором у багатьох сферах української промисловості і провідником інноваційних технологій на території нашої країни. Голова ради корпорації – Вадим Володимирович Єрмолаєв, відомий український бізнесмен і інвестор, який протягом багатьох років успішно реалізовує свої проекти і створює сучасні підприємства європейського рівня, виводячи українську продукцію на світовий ринок.

Білковий соняшниковий концентрат “Proglot” – результат багаторічної роботи фахівців заводу “Потоки” спільно з українськими та світовими вченими. Компанією була розроблена нова технологія виробництва концентрату соняшнику, і дослідження голландського інституту проводилися з використанням шроту з насіння, отриманого методом традиційного пресування або екстракції. Цей процес дозволяє створити корм, який зможе замінити соєвий шрот, поліпшивши продуктивні якості і морфологічний стан шлунково-кишкового тракту бройлерів.

Крім того, згідно з результатами проведеного дослідження, таке рішення допоможе в скороченні негативного впливу європейської м’ясної промисловості та розвитку місцевої економіки:

“Щоб зменшити негативний вплив європейської м’ясної промисловості на навколишнє середовище, необхідно зробити деякі дії, такі як скорочення імпорту інгредієнтів з країн Північної та Південної Америки. Використовуваний соєвий шрот (SBM) можна замінити інгредієнтами європейського походження в кормах для тварин, що додатково може стимулювати розвиток місцевої економіки. Однак для цього необхідні альтернативні багаті білком корми, і соняшник, мабуть, може служити одним з таких альтернативних джерел білка”.

На підставі результатів дослідження експерти прийшли до висновку, що концентрат соняшнику може замінити соєвий шрот із збереженням рівня азоту в раціонах бройлерів без будь-якого негативного впливу на зростання.

Багатообіцяючий елемент для використання в складі раціонів бройлерів

У матеріалах голландської компанії наголошується, що з усіх джерел білка, що використовуються для годівлі тварин, 61% представлений соєвим шротом, при цьому самозабезпеченість Європейського Союзу (ЄС) цим продуктом становить всього 3%, що, звичайно, є неприйнятним показником по ряду причин.

“Таким чином, місцевий альтернативний кормовий продукт, який покращує продуктивні якості тварин без негативного впливу на шлунково-кишковий тракт, може являти собою багатообіцяючий елемент для використання в складі раціонів для бройлерів”, – йдеться в результатах дослідження.

Експеримент був проведений відповідно до принципів кодексів щодо захисту тварин і людини / правилами лабораторної практики в Нідерландах. Протокол був схвалений Комітетом з етики (AVD246002016450).