Голова ради корпорації “Алеф” Вадим Єрмолаєв і сім’я Башер виділили понад 3 млн грн на боротьбу з коронавірусом
Вести  14 Травня 2020

Дніпропетровський обласний лабораторний центр отримає автоматичну станцію виділення нуклеїнових кислот і білків, яку будуть використовувати при проведенні ПЛР-тестів на Covid-19. Ця станція допоможе істотно скоротити час отримання результатів тестів, так як буде автоматично виконувати функцію, яка зараз робиться фахівцями вручну.

Нове обладнання дасть можливість проводити в рази більше досліджень на коронавірус методом ПЛР.

Придбання станції стало можливим завдяки допомозі голови ради корпорації “Алеф” Вадима Єрмолаєва і інвесторів групи компаній “UDK”, “Міропласт”, “AXOR Industry” Мустафи і Хасана Башер, які направили три мільйони гривень на боротьбу з коронавірусом.

Частина виділених коштів були спрямовані в благодійний фонд Kiddo, який на ці гроші докомплектує лабораторний комплекс ПЛР-боксами, центрифугами, дозаторами, штативами і іншими спеціальними позиціями. Після удосконалення лабораторія зможе працювати на повну потужність і збільшити свою ефективність.

“Станція дозволить проводити в чотири рази більше досліджень за робочий час: для обробки 24 тестів вручну потрібно 2 – 2,5 години. За цей час станція зробить 96 тестів.

А доукомплектована обладнанням лабораторія дозволить в два рази збільшити штат співробітників, що також підвищить ефективність роботи “, – коментує Олена Палійчук, завідувачка вірусологічної лабораторії Дніпропетровської обласної лабораторного центру.

Як відомо, зараз в світі існує два види тестів на коронавірус: експрес-тест і ПЛР-тест. При цьому ПЛР-тест є більш точним, адже його результат визначають за наявністю генетичного матеріалу коронавірусу, тоді як експрес-тест показує наявність антитіл. Тому ПЛР-тест вважається золотим стандартом діагностики – він дозволяє виявити захворювання з дня зараження і ще до появи симптомів. Якщо говорити мовою цифр, точність результату експрес-тесту – близько 50%, а ПЛР – 90%.

При цьому проведення ПЛР-тестування дорожче – воно вимагає реагентів та витратних матеріалів для взяття зразків, і складного спеціалізованого обладнання. Саме тому бізнес і влада об’єднує зусилля заради результату – якісного тестування населення.

Глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус неодноразово закликав всі країни активно тестувати населення і підкреслював: саме масове тестування допомагає ефективно боротися з поширенням коронавірусу. Тестування дозволяє швидко знаходити людей, що заразилися новим вірусом, і ізолювати їх.

Зараз кількість проведених тестів в Україні сягає показника 2,97 осіб на 1 тис. населення, що є недостатнім. Наприклад, у Великій Британії кількість тестів довели до позначки в 12,17 людей на 1 тис. населення, в США цей показник досягає 20,59, в Італії – 34,88.

Отже, зростання охоплення тестування в Україні – одна з найважливіших задач, без реалізації якої неможливо побачити реальну ситуацію з поширенням коронавірусу. У ситуації, що склалася, вагомий внесок бізнесу в боротьбу з COVID-19 допомагає ефективно рухатися до повної перемоги над загрозою.

Довідка: Група компаній “UDK”, “Міропласт”, “AXOR Industry” – великі українські виробники будівельних матеріалів.

UDK – найбільший виробник автоклавного газобетону в Україні. МІРОПЛАСТ – один з найбільших виробників ПВХ-профілю в Східній Європі, експортує свою продукцію в 15 країн світу. AXOR Industry – одна з найбільших компаній з виробництва віконно-дверної фурнітури в Східній Європі. Міжнародні представництва AXOR функціонують в десятках країн Європи, Азії, Південної Америки. Входять до складу корпорації “Алеф”.

Корпорація «Алеф» об’єднує різнопрофільні бізнеси, які працюють в сегменті девелопменту, виробництва будівельних матеріалів та аграрній сфері. Голова Ради корпорації «Алеф» – Вадим Єрмолаєв. Заступник голови Ради корпорації Станіслав Віленський.