Дніпровський Арбат: історія з продовженням
ABCnews  17 Серпня 2018

У Дніпрі, як і в будь-якому мегаполісі, є свої визначні пам’ятки і атмосферні місця, де люблять проводити вільний час самі дніпряни і куди в першу чергу запрошують гостей міста. Серед таких візиток Дніпра – найдовша в Європі набережна з Кулею бажань, водоспад на Монастирському острові, храми, театри, музеї, і, звичайно, центр міста, багато вулиць якого виглядають цілком по-європейськи.

Одна з найбільш респектабельних і популярних – Катеринославський бульвар, розташований в самому серці мегаполісу і закритий для проїзду автомобілів. За багатолюдність, стильну архітектуру і вечірнє сяйво вогнів бульвар навіть прозвали Дніпровським Арбатом. Не дивно, що новина про те, що незабаром у улюбленої зони відпочинку городян з’явиться логічне продовження – новий пішохідний бульвар на сусідній вулиці Південній – стала для дніпрян приємним сюрпризом.

Автором проекту майбутнього бульвару виступило архітектурне бюро Filimonov & Kashirina architects – творчий тандем, який має майже 10-річний досвід спільної роботи, а інвестором – дніпровський підприємець Вадим Єрмолаєв, відомий своїми успішними інноваціями в різних сферах бізнесу.

Проект нового бульвару досить простий і в той же час універсальний. За задумом архітекторів вулиця буде поділена на три поздовжні частини. Зони, розташовані ближче до будинків, призначені для зручності пішоходів, а простору і креативно оформлену центральну частину можна використовувати для різних заходів на свіжому повітрі – наприклад, невеликих вуличних концертів або перфомансів.

Родзинкою центру бульвару повинен стати незвичайний елемент – штучний струмок, протяжність якого складе близько 200 метрів. Трикутне гирло струмка архітектори планують прикрасити невеликими фонтанами, а у вечірній час водний потік (втім, як і весь бульвар) буде особливим чином підсвічений. Крім того, спеціальні вуличні ліхтарі створять реалістичний ефект відблисків води на навколишніх будівлях. Це видовище обіцяє бути не просто красивим, а чарівним, адже водна стихія відома своїм заспокійливим дією і здатністю гармонізувати простір.

“Ідея струмка виникла у нас не просто так, це своєрідне нагадування про місцеву річку Половицю, яка була взята в бетонний колектор ще в кінці XIX століття і до цих пір протікає в такому вигляді під місцем проектування”, – розповідає архітектор Сергій Філімонов. – “Ми впевнені, що ця незвичайна водойма, аналогів якій в Україні немає, створить на бульварі особливу атмосферу, пожвавить це місце і навіть стане його символом”.

Не забули автори проекту і про самих маленьких дніпрян, які гулятимуть на новому бульварі: для них обладнають дитячий майданчик нового покоління – з м’яким гумовим покриттям і безпечними рельєфами.

Ну а фактуру і принцип мощення пішохідного простору вулиці Південної, а також його декоративні елементи (кам’яні лавки, кулі і т.д.), архітектори повторять за зразком сусідньої Катеринославського бульвару, щоб вони гармонійно доповнювали один одного і візуально виглядали єдиною структурою.

“Ми працювали над цим проектом натхненно і копітко, з душею”, – говорить архітектор Сергій Філімонов, – “І сподіваємося, що нова пішохідна вулиця стане не менш популярним місцем для прогулянок, ділових і романтичних зустрічей, культурного дозвілля жителів і гостей Дніпра, ніж знаменитий Катеринославський бульвар. Адже подібний пішохідний простір – це сучасний європейський тренд, який тільки починають брати на замітку українські міста. Успіх проекту гарантує і участь перевіреного інвестора Вадима Єрмолаєва – уродженця і патріота Дніпра. Наше архітектурне бюро співпрацює з ним не вперше, тому ми впевнені, що кінцевий результат буде не просто вдалим, а навіть перевершить очікування “.

Оцінили по заслугах

У червні цього року проект нового пішохідного бульвару на вулиці Південна став лауреатом щорічного огляду-конкурсу кращих архітектурних проектів і реалізованих об’єктів “Премія Національної спілки архітекторів України”. Робота архітектурного бюро Filimonov & Kashirina architects була нагороджена в номінації “ландшафтний дизайн”.