“Дніпрополімермаш” виготовив 250-тонний кожух для найпотужнішої феросплавної печі
Деловая столица  9 Серпня 2019

Завод Дніпрополімермаш виконав велике замовлення для Нікопольського заводу феросплавів.

Дніпровський завод виготовив кожух для феросплавної печі РПЗ-48. Потужність печі досягає 63 МВА, що робить піч однією з найпотужніших у світі. Висота печі досягає 50 метрів, тому виготовлений кожух складається з 22 стінок, що підлягають зборці. Виріб важить 250 тонн.

Часть кожуха для печи

Кожух для ферросплавной печи

Кожух утворює ванну печі. Він повинен бути досить міцним для того, щоб витримувати масу матеріалів, що переробляються, сплаву, а також масу і тиск футерування печі – її внутрішнього вогнетривкого одягу. Тому кожух печі був виконаний з листової сталі товщиною 25 мм.

Виконати велике замовлення “Дніпрополімермаш” дозволила модернізація виробництва, яку інвестує акціонер заводу Вадим Єрмолаєв. Зокрема, замовлення виконувалося на модернізованому фрезерному верстаті німецької компанії Waldrich Coburg. Стіл верстата досягає 12 метрів в довжину. Таке обладнання дозволяє обробляти деталі вагою до 30 тонн. При виконанні замовлення на заводі також використовувалося нове зварювальне обладнання.

Раніше “Дніпрополімермаш” вже брав участь в глобальній модернізації обладнання “Нікопольського феросплавного заводу”. У 2018 році дніпровський завод виготовив рукав електрода для японської печі РКГ-75. Виконання замовлення допомогло перезапустити піч, яка раніше перебувала в резерві. Це замовлення виконувалося на токарно-карусельному верстаті діаметром 5 метрів.

“З кожним роком список освоєної “Дніпрополімермашем” продукції стрімко зростає. Причина цього – введення в експлуатацію нового обладнання таких компаній, як Doosan, Waldrich Coburg, AMADA, Takisawa. Нові можливості дозволяють виконувати складні індивідуальні замовлення для великих підприємств.” Дніпрополімермаш “зарекомендував себе як завод, що спеціалізується на нестандартних завданнях. як результат – за підсумками 2018 року підприємству вдалося підвищити випуск продукції на 40% “- зазначив партнер і генеральний директор заводу Ігор Циркін.

Довідка: Нікопольський завод феросплавів – найбільше феросплавне підприємство в Європі (понад 11% світового виробництва феросплавів). 75% продукції заводу йде на експорт. Споживачами продукції є металургійні підприємства України, країн СНД, ЄС, Східної Європи, Близького Сходу, Японії, США, Канади та інших стан.

ПрАТ “Дніпрополімермаш” – машинобудівний завод, що виробляє обладнання для металургійної, гірничодобувної та переробної промисловості. Освоїв виробництво і випуск запасних частин, вузлів, деталей та агрегатів для нафтогазовидобувної, гірничодобувної, гірничо-збагачувальної, металургійної та інших галузей промисловості, а також для енергетики і сільського господарства, обробляються литі деталі станин вагою до 50 тонн. Один з найбільших в Україні та СНД виробником прес-форм для вулканізації пневматичних і масивних шин, камер, ободних стрічок і діафрагм.