Комахи на службі у Єрмолаєва
Минфин  27 Листопада 2018

В яблуневих садах під Дніпром встановили близько двох десятків будиночків для корисних комах (ентомофагів). Мета таких «будівель» – підвищити урожай яблук природним способом і мінімізувати використання хімічних засобів захисту рослин. Це позитивно позначається на стані екології місцевості, а крім того підвищує якість яблук.


Будиночки споруджені з таких привабливих для комах матеріалів як дерево, шишки, очерет, цегла, глина та інших їм подібних. Таким чином, конструкції відтворюють природні місця проживання комах в природі.

Такі «готелі» для комах на своїй території встановила компанія «Сади Дніпра», засновником якої є відомий український бізнесмен Вадим Єрмолаєв. Компанія співпрацює з голландськими фахівцями, і саме вони порадили українським садівникам використовувати в роботі будиночки для ентомофагів. Як виявилося, в європейських садах «готелі» для комах вже стали справжнім трендом.

«Будиночки для комах – один із способів абсолютно безкоштовно регулювати чисельність шкідників. Ентомофаги виявляють шкідливих комах навіть раніше, ніж агрономи, так як постійно перебувають у пошуку їжі. Вони знищують їх, а ми можемо навіть не помітити, що шкідники були!», – розповів головний агроном« Садів Дніпра »Олександр Виговський.

Крім того, деякі жителі будиночків, такі як осмії і джмелі, допомагають бджолам запилювати дерева під час цвітіння.

Жителями «готелів» для комах стають сонечка, жужелиці, клопи-щитники і багато інших представників класу. Деякі з них поселяються в будиночках тільки на літо, а взимку йдуть під грунт. Але інші залишаються і заляльковуються до весни.

У деяких європейських господарствах такі будиночки заселяються штучно. Для цього садівники навіть купують холодильники для транспортування корисних комах до нового місця проживання і їх зберігання, на випадок якщо «переїзд» затягується.

Однак в компанії «Сади Дніпра» вирішили піти більш природним шляхом.

«Звичайно, можна заселити комах штучним способом, проте наскільки цей експеримент буде успішним – поки невідомо. Але ми віримо, що все, що робиться природно, однозначно матиме більший успіх. Тому, набираємося терпіння і чекаємо», – зазначає головний агроном.

Наскільки успішним і корисним виявився такий проект для «Садів Дніпра» стане відомо через кілька сезонів. Однак, як показує європейський досвід, «готелі» для комах істотно допомагають захищати сади від шкідників і збільшувати обсяги врожаю.