Наука і бізнес: завод з виробництва медичних імплантатів і вчені підписали Меморандум про спільну розробку металу нового покоління
Информатор  13 Жовтня 2021

У вівторок, 12 жовтня, єдиний в країні завод повного циклу з виробництва медичних імплантатів ABM Technology і вчені підписали Меморандум про спільну розробку нового металу. Це сплав титану і цирконію, який покладе початок новому етапу розвитку медицини. Його планують використовувати для створення дентальних та травматологічних імплантатів.

Про переваги та особливості розробки в медіацентрі Інформатор розповіли д. т. н., Професор, фахівець з титану і цирконію ПАТ «Інститут титану» Олександр Овчинников, генеральний директор ABM Technology Ігор Циркін, засновник НВО Global Inzhiniring Сергій Моїсеєв, директор ТОВ DEL (Чехія ) Юрій Полувьянов і к.т.н., директор ТОВ «Міжнародний інститут науково-технічних розробок в галузі медицини» Юлія Ковальова.

Олександр Овчинников розповів, що Україна займає лідируючі позиції в деяких наукових напрямах, а також в медицині. Наприклад, компанія ABM Technology, яка є учасником корпорації “Алеф”, – лідер з виробництва дентальних імплантатів європейської якості і перший завод в Україні, який входить до рейтингу топових підприємств світу. Однак дивлячись на міжнародну практику, важливо відзначити, що в медицині, як і в інших галузях, важливий розвиток. Адже жодна компанія, яка займається виробництвом імплантів, не стоїть на місці. Поліпшується геометрія імплантів, поверхні і самі матеріали. І завдання ABM Technology – створити метал, який буде перевершувати вже існуючі.

«Компанія виробляє імплантати на найвищому рівні. Але вони думають про майбутнє – про створення таких імплантатів, які будуть володіти інноваційними властивостями і передовими рішеннями, що підвищить рівень міцності і остеоінтеграції. І в цьому наші інтереси зійшлися. Оскільки для того, щоб створити матеріал нового покоління, необхідно об’єднати відразу кілька гравців в цьому напрямку. Ми повинні запропонувати щось фундаментально нове, що дозволить нам зробити стрибкоподібний ривок вперед. Це сплави нового покоління (низькомодульні), які разом з високими механічними, біохімічними характеристиками володіють спеціальними властивостями. Такими як модуль пружності, який аналогічний пружності людської кістки. Перш ніж взятися за створення нового сплаву, необхідно розробити технологію виробництва. Тому ми і зібралися такою компанією, щоб вирішити важливі моменти – обладнання, отримання сплаву, технологія і, звичайно, імпланти», – пояснив фахівець з титану і цирконію ПАТ«Інститут титану».

игорь цыркин директор ABM Technology

Ігор Циркін відзначив, що компанія ABM Technology вибрала для своєї діяльності сферу медицини, яка є дуже відповідальною. Тому що від неї залежить добробут людей, які звертаються до медичних установ. Також медицина, як і ракетобудівного галузь, є законодавцем подальшого прогресу.

“Спостерігаючи за нашими колегами по виробництву з інших компаній, ясно, що медицина розвивається семимильними кроками. Ми прекрасно розуміємо, що головне завдання компанії – це удосконалення продукції відповідно до розвитку сучасних тенденцій. Ми взяли за мету створення абсолютно нового продукту на основі нових сплавів, які з колегами намагаємося зробити серійним. Зараз одна з основних задач в розробці нового металу – створити максимально чистий сплав і щоб він відповідав максимально високим показникам. Я впевнений, що підписання даного Меморандуму стане початком розвитку нового етапу в медицині в цілому”, – сказав генеральний директор ABM Technology.

Як розповіла Юлія Ковальова, наука і бізнес не можуть йти паралельно, а мають чіткий взаємозв’язок. І саме взаємне співробітництво стане новим витком розвитку і досягнення цілей. Компанія ABM Technology є першим інноваційним заводом з виробництва дентальних імплантатів в Україні і входить в топ заводів світу і можна з упевненістю сказати, що успіх у створенні запатентованого виробу неминучий. І зможе не просто конкурувати зі світовими брендами, а перевершувати їх.

Юрій Полувьянов поділився, що компанія DEL (Чехія) тісно співпрацює і з ABM Technology, і з ПАТ «Інститут титану» в проектах не тільки в рамках України, а й Європи та Азії. Працюючи з ними, очевидно, наскільки серйозно і фундаментально підходить кожен з керівників до вирішення всіх питань. Тому компанія DEL зацікавилася цим проектом в якості механічного співробітництва в обробці верстатного парку та інших модернізацій і автоматизації систем.

«Наша компанія НВО Global Inzhiniring на сьогоднішній день створила унікальний технопарк, який вдосконалюється і дозволяє вакуумну виплавку цього матеріалу і мехобработка. Я думаю, що з таким колективом ми повинні вийти на перші позиції в світі по виробництву сплаву титану і цирконію», – розповів Сергій Моїсеєв.

Довідка: Корпорація «Алеф» – це бізнес-об’єднання компаній, основою корпоративної стратегії яких є безперервне вдосконалення процесів і впровадження інновацій. Підприємства корпорації оснащені потужною виробничою базою: до складу об’єднання входять найбільші в своїх сегментах заводи України і Східної Європи. Голова Ради корпорації «Алеф» – Вадим Єрмолаєв. Заступник голови Ради корпорації – Станіслав Віленський.