На заводі “ОСКАР” триває інвестиційна кампанія: автоматизований процес контролю якості
Вести  10 Червня 2020

На заводі “ОСКАР”, який є учасником корпорації “Алеф”, триває інвестиційна кампанія розвитку. Мета кампанії – в два рази збільшити обсяг випуску труб.

Споживачами продукції заводу є європейські підприємства авіаційно-космічної, атомної, хімічної, енергетичної галузей промисловості. Підприємство входить до престижної базу постачальників аерокосмічної галузі OASIS. Зокрема, український завод “ОСКАР” може поставляти найбільшим авіаконцернам світу безшовні труби з нержавіючої сталі, титанових і нікелевих сплавів.

У 2020 році на виробництві запровадили автоматизовану установку неруйнівного контролю труб від американського виробника MAC (Magnetic Analysis Сorporation). Про це повідомляється на сайті корпорації “Алеф”.

Нове обладнання дозволило збільшити продуктивність на цьому етапі в три рази за рахунок збільшення швидкості перевірки. Устаткування старого зразка передбачало здійснення трьох проходів труби для її аналізу за необхідними параметрами.

За один прохід через установку MAC проводиться аналіз на суцільність металу, герметичність труби, наявність дефектів. Також на установці вимірюються параметри труби – діаметр і товщина. Діапазон труб, які проходять перевірку – від 10 до 50 мм. Устаткування перевіряє якість продукції двома способами: вихрострумовим і ультразвуковим.

установка по контролю качества труб MAC

Установка оснащена системою архівації, де значаться всі результати перевірок і дати їх проведення. Цю інформацію завод може надати замовнику, щоб гарантувати якість.

При використанні установки виключається людський фактор, а значить і ймовірність надходження бракованої продукції до замовника. Впровадження сучасних технологій дозволяє заводу здійснювати експорт труб в країни Європи, куди відвантажується до 80% виробленої на заводі продукції.

Інвестиційна програма розвитку підприємства дозволяє стабільно нарощувати обсяг продукції, що випускається: якщо в 2018 році цей показник досягав 170 тис. метрів на місяць, то станом на початок червня 2020 року, прогнозується досягти параметра в 300 тис. метрів вироблених труб в місяць до кінця року.

Довідка: Корпорація «Алеф» об’єднує різнопрофільні бізнеси, які працюють в сегменті девелопменту, виробництва будівельних матеріалів та аграрній сфері. Голова Ради корпорації «Алеф» – Вадим Єрмолаєв. Заступник голови Ради корпорації Станіслав Віленський.

“ОСКАР” спеціалізується на виробництві трубної продукції для атомної енергетики, аерокосмічної галузі, автомобілебудування, суднобудування, оборонної промисловості. Виробниче об’єднання «ОСКАР» є одним з провідних виробників високотехнологічної безшовної трубної продукції.