Про що говорили на міжнародному економічному форумі в Дніпрі
Информатор Деньги  15 Листопада 2018

15 листопада в Дніпрі стартував Другий міжнародний економічний форум «Dnipro Economic Forum 2018». Протягом двох днів близько півтори тисячі підприємців, банкірів, інвесторів і економістів з майже 30 країн світу, будуть ділитися досвідом, знаходити нові ділові контакти і обговорювати найважливіші проблеми економіки нашої країни. Перший день форуму був присвячений пошукам рецептів національного успіху для України, перспективам економіки з точки зору бізнесу, а також взаємодії бізнесу і держави.

«Це – вже другий такий економічний форум, який проходить в Дніпрі. До речі, це – найбільша економічна подія в країні. І сподіваюся, що такі зустрічі бізнесменів з різних країн стануть в нашому місті традиційними, – сказав радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голік. – розвиток країни можливий лише на основі діалогу. Діалогу всіх з усіма: властей з бізнесом і громадськістю. Під час таких діалогів народжуються нові ідеї. Підсумками минулорічного форуму, серед іншого, стало будівництво спільно ДТЕК і китайською компанією в Нікопольському районі найпотужнішої в країні сонячної електростанції. А також біогазової станції, яка запрацює вже в наступному році. Сподіваємося, що за підсумками цього форуму стартують нові інвестиційні проекти», – радник голови ДнепрОГА Юрій Голік.

«Дніпро вже вдруге доводить, що він є не тільки форпостом, що зупинив агресію на сході країни, але, і об’єднавши спільні зусилля, став найбільш економічно розвиненим регіоном країни. На сьогодні регіон дає 11% ВВП України. Підприємства Дніпропетровської області уклали контракти з багатьма підприємствами Євросоюзу та інших країн світу. Все це стало можливим, завдяки тому, що ми тут маємо сильну загальну мотивацію – робити рівень життя наших громадян краще. І головне тут – розвиток економіки. Бажаю всім учасникам форуму плідної роботи, нових ділових контактів і майбутніх взаємовигідних контрактів», – сказав на відкритті форуму голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Прігунов.

Приїхала на цей форум і група великих чеських бізнесменів.

«Чеська Республіка вважає Україну своїм традиційним торгово-економічним партнером. Сьогодні товарообіг між нашими країнами становить близько 2 мільярдів євро в рік. У вашій країні постійно працює 220 представництв наших компаній, що говорить про тісну ділову співпрацю між Україною і Чехією, яку ми плануємо розвивати і далі, роблячи акцент на розвиток ділових відносин з вашими регіонами», – заступник міністра промисловості і торгівлі Чеської Республіки Їржі Гавлічек.

Дніпропетровська область – індустріальне серце України, і тут розвивається наше взаємовигідне співробітництво в промисловості, будівництві, енергетиці та питаннях вирішення екологічних проблем. Саме тому наша делегація сьогодні на Дніпропетровщині. Ми приїхали зав’язувати нові ділові контакти, в першу чергу, в будівництві нових сонячних електростанцій, оскільки ваш степовий і сонячний регіон дуже підходить для розвитку саме такого виду екологічно чистої енергетики», – підкреслив заступник міністра промисловості і торгівлі Чеської Республіки Їржі Гавлічек.

«Всього чотири роки тому лише 25% українського експорту надходило на ринки Євросоюзу, сьогодні – вже 42%. Істотна частка цього експорту припадає і на підприємства Дніпропетровської області. Є програми, за якими ваші і європейські компанії працюють спільно. Вважаю, що це – найкращий спосіб інтеграції в ринок ЄС. Упевнений, що на форумі нас чекає плідна дискусія з представниками влади, бізнесу та громадськості. А далі, завдяки спільній роботі, Дніпропетровщина досить скоро стане процвітаючою регіоном», – висловив свою думку Глава представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі.

ЩО ЗАВАЖАЄ БІЗНЕСУ

Експерти і економісти, і зокрема – президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, вважають, що рецепт успішного розвитку лежить в знаходженні свого унікального «інгредієнта» в загальному наборі факторів успішності економічного розвитку країни. Такий шлях пройшли багато країн, включаючи і наших сусідів – Польщу, Чехію. Так що ж заважає українським бізнесменам знайти цей унікальний «інгредієнт»?

На думку виконавчого директора Союзу українських підприємців Катерини Глазкової, це високе податкове навантаження – 43,8% опитаних перед форумом бізнесменів, які входять в цей Союз, відзначили цей фактор. Також бізнесу заважає корупція контролюючих і перевіряючих органах влади (цю причину відзначили 37,5% опитаних), відсутність кваліфікованих кадрів (відзначили 31,3% опитаних) і тиск з боку правоохоронних органів (13,1% опитаних заявили про цю проблему). Це – проблеми, які треба вирішувати спільно владі, бізнесу та суспільству в законодавчому порядку.

ІСТОРІЯ УСПІХУ

Але є вже і приклади того, як навіть в таких умовах можна успішно розвивати бізнес і робити інвестиції в нього. Про свій «рецепт» розповів на форумі власник групи компаній «Алеф» Вадим Єрмолаєв.

«У нас з недавнього часу запрацював досить успішний інвестиційний проект зі створення та запуску першого в країні заводу з виробництва зубних імплантатів. Вони вже пройшли повністю всі рівні сертифікації і за своєю якістю не поступаються зарубіжним аналогам. Поки ми завойовуємо український ринок, але сподіваємося потім йти і далі.

Український бізнес готовий вкладати гроші в інноваційні проекти навіть в нинішніх умовах. Дуже не вистачає кваліфікованих кадрів – наладчиків, технологів. Їх треба знаходити і навчати за кордоном найсучаснішим технологіям і методам роботи. На це йде більше часу і збільшує суми інвестицій. Зате потім вони створюють цілком конкурентну продукцію навіть у порівнянні з провідними світовими виробниками», – поділився своїм« рецептом »Вадим Єрмолаєв.