П’ять українських заводів, які вас здивують
Я-Корреспондент, Елена Кондрацкая  6 Грудня 2018

Ви вважаєте, що виробництво – це нецікаво, а українське виробництво нудно подвійно? Давайте розбиратися чи це так.

Представляємо п’ять заводів України, які дивують своєю продукцією, технологіями або масштабами.

Завод з переробки пластикових пляшок для виробництва одягу

Завод «Еко-Втор» знаходиться в Київській області і щомісяця переробляє до 70 мільйонів пластикових пляшок. Цікаво, що сміття для переробки завод частково закуповує за кордоном, адже українці ніяк не хочуть привчатися до його сортуванні.

Продукція заводу – поліестер, за своїм виглядом нагадує вату. Це волокно використовується для виробництва найрізноманітнішої продукції, серед якої: одяг, килими, пожежні шланги та навіть синтетичні кровоносні судини.

Продукцію заводу експортують до Італії, Німеччини, Польщі, Бельгії та інших країн.

Інвесторами заводу виступили підприємці з Китаю.

Завод, що випускає сучасні трамваї і позашляхові автомобілі «Швидкої допомоги»

Завод «Електрон» у Львові виділиться з нашого списку своєю значною історією – в цьому році йому виповнилося 100 років. В Україні «Електрон» відомий своїми сучасними низькопідлоговими трамваями з системою кондиціонування салону і зниженим рівнем вібрації і шуму. Дивлячись на такий трамвай може здатися, що він прибув звідкись з Японії.

Але крім трамваїв «Електрон» випускає ще багато чого цікавого: тролейбуси з можливістю автономного ходу, електробуси, багатофункціональні комунальні автомобілі і позашляхові автомобілі швидкої медичної допомоги.

Також «Електрон» – це єдина компанія в Україні, що випускає кліматичні системи для автотранспорту.

Завод, здатний щодня виробляти 40 тонн натурального меду

Завод з переробки меду Beehive знаходиться в Черкаській області. Виробництво включає в себе пасіку, лабораторію і цех по переробці. На заводі проводять гомогенізацію меду зі збереженням його натуральності. На виробництві працюють як з монофлорним медом(з нектару рослин переважно одного виду), так і з поліфлорним (з нектару різних рослин).

Крім використання своєї пасіки, мед закуповують по всій центральній Україні: пункти прийому відкриті в дев’яти областях країни.

Завод має на меті популяризувати український мед у всьому світі. Зробити український продукт відомим на даний момент вдалося в США, Канаді, Німеччині, Данії, Словаччини, Іспанії, Болгарії та Італії.

Один з найсучасніших в світі заводів з виробництва зубних імплантів

 

Завод дентальних імплантатів та медичних інструментів ABMTechnologyв Дніпрі відкрився тільки в минулому році. Серед 55 подібних заводів світу, він вважається одним з найсучасніших, адже на ньому не використовується жодного механізму, випущеного раніше 2017 року.

На заводі використовуються новітні японські верстати з числовим програмним управлінням, швейцарське і німецьке обладнання.

Зараз завод працює на український ринок, але цілком імовірно, що скоро українські імплантати будуть затребувані у всьому світі.

Інвестором ABMTechnology виступив дніпровський бізнесмен Вадим Єрмолаєв. За оцінками ЗМІ, відкриття такого інноваційного підприємства навряд чи обійшлося сумою меншою 10 млн доларів.

Виробництво чорничної пасти, яка корисніша свіжих ягід

Український винахід – натуральна чорнична паста Liqberry наробила багато шуму в медичних колах. Здається неймовірним, що перероблений продукт може бути кориснішим зірваних з гілок ягід.

Український вчений Сергій Осипенко довів, що з цілісних ягід засвоюється лише частина корисних речовин. Він винайшов свій технологію переробки чорниці і навчився добувати з неї максимум користі. Наприклад, одних лише антиоксидантів у винайденій пасті в 11 разів більше, ніж у свіжих ягодах. Пасту дозволили продавати в аптеках, а також її схвалив МОЗ.

Тепер винайдена технологія принесла українцю і його продукту світову славу.

Завод з виробництва пасти базується в Херсоні. А купують унікальний український продукт у всьому світі від Японії до АОЕ.