“Сади Дніпра” Вадима Єрмолаєва поділилися з українськими садівниками досвідом по виходу на світовий ринок
Экономическая правда  16 Травня 2019

Фруктова компанія “Сади Дніпра” виступила базою проведення тренінгу для плодоовочевих українських компаній. Учасниками заходу стали представники більше 30 підприємств південно-східної України.

Тренінг спільно організували проект International Trade Centre Ukraine і Запорізька торгово-промислова палата.

Метою заходу було покроково і доступно пояснити українським садівникам, як впровадити на підприємствах міжнародний стандарт Global G.A.P. Цей стандарт вважається сигналом якості і безпеки продукції для іноземних імпортерів.

Практична частина навчання відбулася на базі компанії “Сади Дніпра”, яка виступила наочним прикладом по організації роботи підприємства відповідно до міжнародного стандарту. “Сади Дніпра” сертифікувалися згідно Global G.A.P ще в 2017 році. Компанія вже кілька років успішно експортує яблука в країни Європейського Союзу, Азії та Близького Сходу.

Учасники тренінгу відвідали яблучні сади і познайомилися з об’єктами, організованими відповідно до вимог стандарту. Зокрема, побували на території холодильно-сортувального комплексу, який після завершення будівництва стане найбільшим в Україні.
холодильное хранилище

Організатори тренінгу відзначили, що Україна має величезний експортний потенціал в плодоовочевих сегменті, особливо – в вирощуванні яблук. Однак більшість українських компаній поки що не готова експортувати свою продукцію. У зв’язку з цим велика частина врожаю українських яблук минулого року була втрачена для світового ринку і не була затребувана на внутрішньому.

“Для України питання експорту в плодоовочевому сегменті дуже важливе. Зараз країна втрачає мільйони доларів прибутку, тому що багато підприємств не можуть випустити продукт необхідної якості, зберегти його і правильно підготувати для реалізації на міжнародному ринку.

Вадим Єрмолаєв, інвестор компанії “Сади Дніпра”, зробив велику якірну інвестицію в будівництво великого сховища для яблук. Ми вважаємо, що ця інвестиція дасть серйозний імпульс для розвитку плодоовочевих сектора регіону та країни “, – сказав начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків Дніпропетровської торгово-промислової палати Сергій Кучерявенко.

Проведений тренінг – один з кроків в програмі сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектора на зовнішні ринки.

Генеральний директор компанії “Сади Дніпра” Олександр Пахно висловив готовність ділитися досвідом в цьому сегменті бізнесу і далі:

“Українські компанії сьогодні повинні орієнтуватися на міжнародні стандарти, підвищувати культуру виробництва і якість продукції, що виробляється. Все це необхідно для успішного виходу на міжнародні ринки, наслідком чого є економічний розвиток країни і підвищення іміджу на міжнародній арені. Мета у нас зараз спільна – щоб українські фрукти і овочі стали затребувані на світовому ринку”.

Довідка: Компанія “Сади Дніпра”, що виробляє яблука преміум-класу, була заснована Вадимом Ермолаєвим в 2016 році. Загальна площа саду на сьогоднішній день становить 100 га. Свою продукцію компанія експортує в країни Європейського Союзу, Азії та Близького Сходу.