УКРАЇНА НАРОЩУЄ ЕКСПОРТ ЯБЛОК: В “САДАХ ДНІПРА” ЗІБРАЛИСЯ ІМПОРТЕРИ І САДІВНИКИ
Деловая столица  16 Серпня 2019

14-15 серпня в Дніпрі пройшла 9-а Міжнародна конференція “Яблучний бізнес України”. Головною тезою конференції було зростання експорту українських яблук і підвищення їх якості.

Як повідомили організатори, конференція зібрала рекордну кількість учасників – понад 200. Іноземні делегації приїхали з 15 країн світу.

“Основна мета візиту іноземців – викупити в Україні все якісне яблуко. Попередні обсяги, які готові закуповувати у нас Азія і Близький Схід, більші, ніж може зараз виробити країна”, – поділився Олександр Хорєв, керівник проекту “АПК-Інформ: овочі і фрукти “.

Другий день конференції проводився на території молодої компанії “Сади Дніпра”. Компанія була заснована недавно – в 2016 році на кошти інвестора Вадима Єрмолаєва. Але через два роки після заснування “Сади Дніпра” вже експортували продукцію в країни ЄС, Азії та Близького Сходу.

холодильное хранилище яблок

Принцип розвитку “Садів Дніпра” – освоєння нових технологій. На базі компанії Вадим Єрмолаєв інвестує будівництво найбільшого холодильного сховища в Україні. А вже восени компанія збирається запустити в експлуатацію автоматизований сортувальний цех.

Також компанія освоює голландський досвід для розробки стратегії розвитку садів.

“Ті, хто створював українські сади 15-20 років тому, в той час були новаторами. Але сьогодні більшість з них сильно відстала від того, що роблять”Сади Дніпра”. Іноді досвід без розвитку стає ворогом.

Зараз Україні потрібно вчитися у Голландії, Америки, Франції, Італії. Досвід, наприклад, Польщі вже застарів “, – розповів організатор конференції Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO).

Одним з учасників конференції був Бассам Нур, засновник компанії FromU2S. Компанія займається експортом фруктів в Швецію, Німеччину, Іспанію, Італію, Францію, Австрію та Норвегію.

“У минулому році обсяг експорту яблук нашою компанією був 4 тисячі тонн. В цьому році ми збираємося експортувати 13 тисяч тонн. В Україні скільки яблука ми не знайдемо, тут наші плани – хоча б 7 тисяч тонн. На ринку України я працюю давно і знаю всіх українських виробників. бачу процес розвитку у кожного і бачу великі перспективи “Садів Дніпра”. Через п’ять років вони можуть стати виробником яблука №1 в країні “, – поділився своєю думкою Бассам Нур.

Організатори відзначили: перспективи розвитку яблучного бізнесу в Україні – великі. Кліматичні умови країни одні з найкращих в Європі для виробництва яблук різних сортів. Зокрема, південь України сприятливий для вирощування зелених і жовтих сортів, північ і захід країни – для червоних. Іноземні імпортери вже чули про українські яблука і готові працювати з українськими садівниками.

В ході конференції були визначені головні завдання, які належить вирішити українським садівникам на шляху до міжнародної співпраці. Головними з них залишаються розвиток технічної бази при українських садах (якісні холодильні сховища) і сертифікація підприємств відповідно до міжнародних стандартів.