“Українські аграрії мають йти в ногу зі світом”: директор “Агроальянсу” про розвиток компанії під час війни
  14 Березня 2023

“Агроальянс” – це український дилер та дистриб’ютор імпортної техніки.

Компанія почала свій шлях ще в 2001 році і на сьогодні представляє в Україні таких серйозних гравців світового ринку, як Case IH, Flexi Coil (США), MX (Франція), Gregoire & Besson (Франція), Moresil (Іспанія), MaschioGaspardo (Італія) та багато інших. Власником компанії є відомий інвестор Вадим Єрмолаєв.

Аgri-gator запитав у директора компанії, Віктора Пономарчука, як “Агроальянс” працює під час війни та як сильно постраждав через військові дії.

– Вікторе, розкажіть про 24.02.22, яким цей день був для вас та в цілому для компанії?

– Звісно, перша емоція, яка зараз згадується – це шок. Мабуть, ніхто не міг повірити що в XXI столітті можлива така груба та жорстока, абсолютно не спровокована війна.

Це був кінець лютого, для дилерів аграрної техніки це майже пік сезону, всі дуже активно готуються до посівної. Тому ще ввечері 23-го лютого в думках було купа робочих планів на четвер, думки про війну не з’являлись впритул до першого вибуху. Ну а потім – треба було швидко зібратися, прийняти нову реальність та почати діяти.

– Якими були ваші дії в перші дні війни?

– Подбати про безпеку працівників, в першу чергу. Офісним працівникам ми сказали не виходити в офіс в той день, працювати за можливості з дому.

Почали евакуювати наших працівників з зон бойових дій, з окупованих територій. Звісно ж, ми дозволили використати службові автомобілі щоб вивезти свої сім’ї, дітей на захід. Багато хто з працівників вирішили піти в ЗСУ.

Команда сервісу не зупиняла свою роботу ні на день. Продовжували виїжджати та обслуговувати техніку, ремонтувати її. Знаєте, як в тому сумному жарті, чума чи війна, для аграрія це не важливо – у нього є посівна. Ми це добре розуміли.

Крім того, ми допомагали українським аграріям евакуйовувати їхню техніку з прифронтових територій. Це було екстремально, небезпечно, але ми не залишили своїх клієнтів один на один з бідою в такій ситуації.

– Чи займалася компанія “Агроальянс” волонтерством?

– Звісно, ніхто не залишився осторонь. По-перше, багато хто з працівників за особистою ініціативою волонтерив, збирав кошти. А по-друге, у нас була централізована програма від “Агроальянсу” по допомозі українським аграріям, у яких постраждала техніка.

Ми безкоштовно проводили дефектування сільськогосподарської техніки Case, яка, наприклад, підірвалась на міні, чи постраждала від обстрілу. Ми провели безкоштовну діагностику сотень тракторів за цей час.

– Чи були у вашої компанії представництва на окупованих зараз територіях? Які ваші втрати в результаті повномасштабного вторгнення?

– В окупованому Мелітополі у нас знаходився склад техніки, окупанти його розграбували. У наших сервісних інженерів відібрали службові автомобілі. На щастя, всі наші працівники змогли евакуюватись. Також у нас є склад в Сумській області, який пережив окупацію. Приміщення не постраждало, але робота складу, само собою, була зупинена аж до виводу російських військ звідти.

Нажаль, в Гуляйполі було знищено одну з наших баз техніки. Нове, відремонтоване приміщення. Вибуховою хвилею в ньому вибиті всі вікна, згорів дах.

–Хочу сказати, що всі наші працівники, які закріплювались за знищеними чи окупованими базами були евакуйовані в Дніпро. Ми їх розселили, дали роботу тут. Ми дуже раді, що змогли зберегти нашу команду, бо люди це найбільша цінність.

– Як працює ваша компанія зараз? Що змінилось з початком війни?

– Як я вже відмічав, компанія “Агроальянс” на підконтрольних Україні територіях не зупиняла свою роботу ні на день. Навіть в перші дні поставки запчастин та техніки продовжувались. Звісно, дуже ускладнилась логістика. А проте ми рухаємось вперед, забезпечуємо українських хліборобів якісною технікою, продовжуємо проводити її обслуговування.

Відвідуємо українські та світові виставки. Зупинятися не можна, хоч як би не було важко, треба йти в ногу зі світом. Віримо в перемогу України та робимо все можливе, щоб підтримати економіку нашої країни та допомогти аграріям отримати високі врожаї. Це наш вклад, над яким ми працюємо щодня, який нас мотивує.