Українські зубні імплантати підкорюють іноземні ринки
  3 Квітня 2023

У Дніпрі вже понад п’ять років розвивається завод ABM Technology, який першим в Україні почав виробляти сертифіковані українські дентальні імплантати.

Як повідомив на своїй сторінці голова корпорації “Алеф” Вадим Єрмолаєв, українські імплантати, вироблені на дніпровському заводі, вже експортуються до таких країн, як Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизія, Азербайджан та Узбекистан. У планах на найближчу перспективу – вихід на європейські ринки. Навіть в умовах війни компанія займається сертифікацією та отриманням спеціального маркування для освоєння західних ринків.

Ми поспілкувалися з директором компанії Bauer’s Medical Group, провідним партнером ABM Technology, Анастасією Бардасовою та дізналися, як компанія з Дніпра змогла завоювати український ринок і як зараз бореться за іноземні.

Поєднання бездоганної якості та високих технологій

“Наразі на ринок України, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизії, Азербайджану та Узбекистану Bauer’s Medical Group постачає продукцію, яку виробляє ABM Technology. Зокрема дентальні імплантати ASPER. Ця інноваційна розробка була створена українськими інженерами у тісному співробітництві з провідними європейськими лабораторіями при підтримці українських науковців, справжніх гуру в області імплантології і отримала міжнародні патенти”, – каже Анастасія Бардасова.

Також великою популярністю користуються дентальні імпланти HELIX, нова розробка – імпланти Unident, кістковий та шовний матеріал, що також виробляється на заводі ABM Technology.

“Головне, за що цінують нашу продукцію – висока якість, що не поступається європейським аналогам. На заводі перевіряється кожна одиниця продукції. Крім того, наші продукти – на вістрі сучасних інновацій. Ті компанії, що давно працюють на цьому ринку, працюють по накатаній схемі. Натомість Bauer’s Medical Group має найновіше та найсучасніше обладнання. Ми можемо експериментувати, залучати до нашої роботи найвідоміших професорів у галузі імплантології, можемо співпрацювати з провідними інженерами. Все це дозволяє постійно вдосконалювати наші продукти. Форма, поверхня, різьба, з’єднання, якість матеріалу – все це є об’єктом невпинних досліджень. Тож на сьогодні наша продукція користується високим попитом”, – каже Анастасія Бардасова.

Bauer’s Medical Group не залишає поза уваги маркетингові стратегії, профільну рекламу, роботу в профільних міжнародних асоціаціях і навіть партнерські зв’язки з міжнародними дистрибуційними компаніями глобальної корпорації “Алеф”, частиною якої є ABM Technology.

Вихід на ринок ЄС

“Наразі Bauer’s Medical Group готується підкорювати європейські ринки. Протягом 1,5 років ми впроваджуємо систему MDR (Managed Detection and Response), передбачену директивою ЄС. Ми маємо розробити всю документацію, згідно з нормами ЄС та пройти повний аудит нашої продукції та бізнес-процесів та отримати відповідне маркування та сертифікати. Після цього ми отримаємо право реалізовувати нашу продукцію на європейських ринках”, – каже Анастасія Бардасова.

В рамках цієї роботи продукція проходить безліч тестів: на навантаження, на поверхню, лабораторні та клінічні випробування. Наразі Bauer’s Medical Group співпрацює з практикуючими лікарями, які проводять дослідження з використанням продукції компанії для написання власних наукових робіт та дисертацій. Незабаром отримані результати будуть оголошені в Україні та світі.

Україна – світовий лідер в імплантології

“Можу сказати з власного досвіду, що українські фахівці – одні з найкращих в світі. 30 років тому українські фахівці орієнтувались на Європу та США. Тоді стоматологічні імплантати у нас не вироблялись. Українці швидко навчались, переймали досвід, освоювали найкращі технології. Сьогодні стоматологічний ринок України знаходиться на надзвичайно високому рівні. Ми знаємо, що багато людей з усього світу приїздить в Україну за стоматологічною допомогою. І тут не завжди йдеться про ціни. Наші партнерські клініки, розташовані в Дніпрі, попри ціни, співставні з британськими та німецькими, допомагають пацієнтам з різних країн світу та входять у ТОП-100 клінік світу. Це лікарні високого рівня з найсучаснішими технологіями. В Україну їдуть за сервісом, якістю та найкращими послугами”, – каже Анастасія Бардасова.

Щоб підтримувати такий високий рівень, необхідно постійно відстежувати всі найновіші наукові розробки у галузі. Bauer’s Medical Group співпрацює з великою кількістю українських та міжнародних профільних асоціацій, таких як: Асоціація імплантологів України, Асоціація ортопедів та зубних техніків, Міжнародний інститут науково-технічних розробок у галузі медицини – та проводить разом з ними спільні дослідження.

Крім того, ABM Technology також приєднується до найпрогресивніших українських наукових розробок. В 2018 році завод підтримав Інститут проблем матеріалознавства НАНУ в створенні нового матеріалу – “біотитану”. В 2021 році завод та науковці підписали Меморандум про спільну розробку цього металу.

Довідково: ABM Technology – завод з виробництва високоточних виробів в галузі медицини з біосумісних металів і полімерів, побудований у відповідності зі світовими стандартами. Виготовлені на заводі продукти застосовуються в щелепно-лицевійї, спінальній, кардіоваскулярній імплантології. Система менеджменту якості підприємства сертифікована відповідно до ISO 13485: 2016 і обумовлена підвищеними вимогами до безпеки виробів. ABM Technology входить в топ лідерів у світі серед найсучасніших заводів з виробництва високоточних виробів в області медицини з біосумісних матеріалів. На підприємстві використовуються японське та швейцарське обладнання. Завдяки цьому, завод може виготовляти вироби будь-якої складності, де потрібна висока точність розмірів і допусків – від медичних інструментів до дентальних імплантів і їх компонентів. Як відмітив генеральний директор заводу Ігор Циркін, головне завдання заводу – зробити українські імпланти затребуваними та бажаними по всьому світу.