У Дніпрі відбулася архітектурна дискусія: архітектори Києва, Львову і Дніпра обговорили знакові проекти міста
  2 Серпня 2021

У середу, 28 липня, в ресторані 21 stairs відбулася архітектурна дискусія «METRONOME Dnipro», на якій зібралися архітектори та урбаністи з великих міст України. Захід проходив в рамках презентації переможців міжнародного конкурсу REM AWARDS 2021.

Темою для обговорення стало розвиток комфортного громадського простору. Архітектори розповіли про ті проекти, які вже реалізовані, а також про свої ідеї подальшого шляху розвитку українських міст, і, зокрема, Дніпра.

У заході взяли участь відомі архітектори Наталія Каширіна та Сергій Філімонов, вони ж – автори проекту нового бульвару Південного в Дніпрі. У цьому році їх архітектурне бюро FILIMONOV & KASHIRINA architects посіло перше місце на Всеукраїнському конкурсі архітектури житлових і комерційних будівель REM Awards 2020-2021 з проектом МФК «Ermolaev Center». Цей багатофункціональний комплекс, як і бульвар Південний, будує девелопер Alef Estate і його інвестор Вадим Єрмолаєв.

Архітектори розповіли, як бульвар Південний проектувався і створювався. Перш, ніж приступити до роботи над вулицею Південною, команда провела величезний обсяг роботи. З’ясували, яке значення це місце має в містобудівному ансамблі міста, вивчали особливості цієї локації і інше. Дізнавшись з історії, що під вулицею протікає річка Половиця, автори проекту застосували цю інформацію і репрезентували у вигляді штучного струмка, який визнано найдовшим в Україні.

Наталя Каширіна розповіла, що компанія-замовник Alef Estate планує також організувати на бульварі медійну зону. Вона з’явиться на початку бульвару, який примикає до вулиці Шевченка. Там встановлять проектори, які через мобільний додаток зможе запустити будь-який відвідувач бульвару. Медіа підсвічування здійснюється всесвітньо відомою компанією Expolight. Крім того, архітектор поділилася, що в подальшому бульвар продовжать – він стане довшим в два рази.

Також автори розповіли про те, як працювали над зв’язком двох бульварів – Катеринославського і нового бульвару Південний. Було «відфільтровано» багато ідей і в результаті з’явилася скульптура Атланта.

«Ми зв’язувалися з кращими українськими скульпторами. Основним завданням було створення скульптури під місце. Тобто, місце породжує об’єкти, а не навпаки »- розповіла Наталія Каширіна.

Архітектори нагадали, що Катеринославський бульвар, продовженням якого є бульвар Південний, це перший в Україні суспільний пішохідний простір, реалізований за кошти приватного інвестора.

Багато гостей заходу зі всієї України відзначили динамічний розвиток архітектури Дніпра за останні роки.

Співзасновник AVR Development зі Львова – Роман Романець, поділився своїм враженням від міста Дніпро, де завдяки цьому заходу побував вперше:

«Я їхав в Дніпро, як в певну« мекку »сучасної української архітектури. І я не розчарувався, це місто з величезним потенціалом ».

Головний архітектор Дніпра Дмитро Волик зазначив, що збільшення кількості пішохідних зон позитивно впливає на розвиток Дніпра.

«Хочеться відзначити, що такий конкурс як Ukrainian Urban Awards показав черговий раз – Дніпро знаходиться на лідируючих позиціях. Це приємно, оскільки ми розуміємо, що останніми роками у нас відбулися якісні зміни в підході до проектування. Ми розуміємо, що ті фрагменти середовища, які вдалося реалізувати в нашому місті, не соромно було б побачити в будь-якому пристойному місті світу. Те, що ми бачимо на бульварі, реалізоване Сергієм Філімонова і Наталією Кашириной, це найкращий результат голосування, який можна тільки уявити », – розповів Дмитро Волик.

Завершення форуму архітекторів пройшло на бульварі Південному. Учасники заходу обмінювалися досвідом і прогулювалися біля скульптури Атланта і струмка. Варто відзначити, що виходячи з представлених проектів, наше місто чекає багато цікавих змін.