У Дніпрі завершується реконструкція Катеринославської суконної фабрики
Наше місто  4 Листопада 2020

На фінальній стадії перебуває реставрація фасаду Катеринославської суконної фабрики – пам’ятки архітектури національного значення. Перша згадка про неї відноситься ще до XVIII століття – в «Плані міста Катеринослава з новосозідаемимі для фабрик будівлями». Зовсім скоро їй повернуть історичний вигляд, передає кореспондент «Наше Місто» з посиланням на сторінку Вадима Єрмолаєва в Фейсбук.

Для довгострокового збереження старовинних стін було прийнято рішення їх «розвантажити» – вони більше не є несучими. Основну несучу функцію виконує металокаркас, виконаний на пальовій підставі. По сваям виконано перекриття і першого, і другого поверху, покрівля також спирається на металоконструкції.

Замінено комунікації, посилений фундамент.

При реставрації по максимуму використані ті ж способи і технології, за якими будувався об’єкт. Наприклад, гіпсова ліпнина виконана за допомогою ручної роботи, монтаж виробляли за старими технологіями.

Покрівля виконана з того ж металу, що і історична, але обробленого за новими технологіями. При цьому її зовнішній вигляд відповідає первозданному, але термін служби буде довше. Технологія пристрою покрівлі теж дотримувалася згідно з правилами історичної реставрації.

Принципово змонтовані саме дерев’яні вікна. Пристрій нових віконних прорізів не проводилося – відновили старі. Скоро будуть встановлюватися дерев’яні двері, кожна стулка яких буде важити по 400 кг.

Найпоказовіша частина будівлі – колонада. Усі колони «простягалися» вапняно-цементною штукатуркою. У чому її особливість – будинки, побудовані при використанні вапнякового розчину більш довговічні. Піщані розчини «живуть» близько 100 років, а після цього починають руйнуватися. Вапняковий же розчин набирає міцність весь час.

Уже ведуться роботи по архітектурному підсвічуванню фасаду. Скоро стартують процеси благоустрою – висаджування платанів, укладання тротуарної плитки, установка гранітного бордюру. Проводиться заміна трамвайних колій біля будівлі.

Позаду будівлі вже ведуться роботи з будівництва бульвару, встановлюються водоприймальні жолоби.

Всередині будівлі вже змонтовані ескалатори та ліфт, зроблені пуско-налагоджувальні роботи.

Скоро місто отримає не просто новий гарний об’єкт, але видатну будівлю зі своєю довгою історією. Катеринославська суконна фабрика занадто довго перебувало в занедбаному стані, але тепер нарешті отримає нове життя.