Центр Дніпра Змінить Своє Обличчя: Вадим Єрмолаєв Інвестує Великий Проект Реновації
Деловая столица  1 Серпня 2019

Скоро Дніпро може отримати новий центр комерції і відпочинку: в одному з центральних кварталів міста планується звести два багатофункціональних комплекси, а внутрішній простір – впорядкувати й озеленити.

Інвестором проекту виступає Вадим Єрмолаєв.

Мова йде про квартал, обмеженому вулицями Шевченка, Південної, Паторжинського і Гоголя. Незважаючи на те, що він знаходиться в самому центрі міста (в одному кварталі від головного проспекту), велика частина його знаходиться в напівзруйнованому стані.

У зв’язку з цим Вадим Єрмолаєв, маючи в своєму розпорядженні відразу дві ділянки в цьому кварталі, запланував комплексне перетворення території. Архітектурне бюро Filimonov & Kashirina architects запропонували єдину концепцію забудови, яка включає зведення двох багатофункціональних комплексів та благоустрій провулку Шевченка.

Представлений на містобудівній раді Дніпра проект був одноголосно схвалений і зібрав багато позитивних відгуків.

Яким буде функціонал нових комплексів?

На території кварталу пропонується звести два багатофункціональних комплекси житлового та офісного призначення.

У стилобатній частині обох плануються вбудовані громадські функції: торгівля, кафе, офіси, паркінги.

В обох комплексах пропонується звести по два висотних обсягу: офісні вежі будуть досягати 14 поверхів, житлові вежі по 19 поверхів. В цілому в комплексі передбачається 290 квартир і 230 офісів.

Загальна площа БФК по вулиці Шевченка складе 31 тис. М², а БФК на перетині вулиць Південної і Паторжинського – 35 тис. М².

У БФК по вулиці Шевченка пропонується створити перший в місті механізований триярусний паркінг. Така паркувальна система дозволить автоматично переміщати автомобіль на різні рівні його зберігання. Кількість місць для паркування в два рази перевищує потреби комплексу: 330 замість 170, а значить, частково покриє потреби і інших будівель, розташованих в кварталі.

Як нові МФК впишуться в загальну концепцію забудови міста?

Нові об’єкти стануть логічним продовженням містобудівного ансамблю “Міська стіна”. Будинки також підкреслять підвищення рельєфу – початок Центрального міського пагорбу.

Стилістика об’єктів буде співзвучна з будівлями на Катеринославському бульварі, також побудованими Вадимом Ермолаєвим. Це пов’язано з тим, що автори нових проектів (Сергій Філімонов і Наталія Каширіна) є прихильниками тієї ж аскетичною і прагматичною архітектури, яку визнавав Олександр Дольник, який спроектував багато знакових об’єктів інвестора. Якісні матеріали і увага до дрібниць будуть об’єднувати і розширювати європейський куточок міста, який вдалося реалізувати інвестору.

За задумом архітекторів, відмінною рисою нових будівель стане їх гостроносість і косокутність, обумовлені криволінійним провулком Шевченка. За задумом архітекторів, така особливість посилить важливість існуючого провулка, і об’єднає два комплекси в єдиний ансамбль.

Усередині кварталу пропонується створити впорядковану зелену зону, де може розташовуватися дитячий центр.

Реконструкцію пропонується проводити в три етапи. Перший і другий – будівництво двох багатофункціональних комплексів по вул. Шевченко, 43 і вул. Південній, 9.

Третім етапом пропонується перетворення території в глибині кварталу для створення зеленого простору і дитячого центру.

Також вже відомо про плани інвестора створити бульвар по вулиці Південній, який стане продовженням Катеринославського. Цей проект тісно пов’язаний з комплексною забудовою кварталу.

Довідка: Вадима Єрмолаєва називають головним забудовником Дніпра, що змінив архітектуру міста. Вадим Єрмолаєв інвестував створення Катеринославського бульвару і таких об’єктів, як “Мост-Сіті”, “Каскад Плаза”, “Босфор”, “Енігма”, “Призма” і інші.