Яким буде “завтра” для торгово-розважальних центрів: три основних тези
  9 Вересня 2019

Приблизно з 2017-го року в Україні почався черговий «бум» будівництва торгово-розважальних центрів. Наприклад, в Києві в найближчі два роки загальна площа всіх ТРЦ міста збільшиться майже в два рази: до 2 млн кв. м.

У Дніпрі теж все частіше з’являється інформація про плани будівництва нових ТРЦ (Alfa Mall, «Кубометр-2», «Appolo -2»). А вже існуючі центри беруть курс на розширення площі ( «Дафі», «Материк» / NEO PLAZA).

Таке явище – відповідь на зростаючий попит. ТРЦ в житті людини стали займати більш вагоме місце в зв’язку зі збільшенням кількості проведеного тут часу.

Що зможуть запропонувати нам ТРЦ майбутнього? Якими вони будуть? Більшість аналітиків називають такі тези:

1. ТРЦ частіше будуть пропонувати не продукт, а проведений час.

Розважальна складова торговельних центрів буде все більше посилюватися.
Економіка майбутнього для ТРЦ – це економіка вражень. Тому все частіше якірними орендарями будуть ставати не універмаги, а кінотеатри, боулінги або катки.

Більш того, з часом ТРЦ чекає трансформація в так звані lifestyle-центри, де людина може не тільки здійснювати покупки і розважатися, але також навчатися, самовдосконалюватися і працювати. Тобто це буде універсальне місце, куди можна прийти і задовольнити всі свої запити.

Закономірно, що все більше простору буде виділятися для проведення часу. Наприклад, з часом абсолютно у всіх ТРЦ може передбачатися постійний майданчик для проведення інтерактивних заходів: майстер-класів, аукціонів, конкурсів та інше. Все заради залучення відвідувачів.

2. Підвищення психологічного комфорту відвідувача.

В майбутньому арендопридатної площі в співвідношенні до загальної площі ТРЦ може стати менше. Причина тому – пріоритет психологічного комфорту відвідувача, який створюється з простором. Натовп, вузькі проходи і черги асоціюються з втратою часу, тому торговим центрам майбутнього доведеться добре попрацювати для розумного розподілу простору.

Зручності відвідувачів сприяє розвинена навігація ТРЦ. Уже сьогодні торгові центри, що йдуть в ногу з часом, встановлюють системи інтерактивної навігації, які допомагають прокласти маршрут до потрібної точки, знайти інформацію про магазин, контакти і т.д. А незабаром уявити торговий центр без таких інновацій буде неможливо.

3. Зміна пропонованих форматів розваг.

 


Дніпровський девелопер Вадим Єрмолаєв вважає, що формати розваг в ТРЦ можуть змінитися або стати більш різноманітними. Наприклад, в торгово-розважальних центрах можуть повсюдно з’являтися кіберарени. До слова, в дніпровському ТРЦ «МОСТ-сіті» кіберарена вже є, і в жовтні вона прийме фінал першого Чемпіонату України з кіберспорту.

Передбачити які ще розваги стануть популярними через кілька років практично неможливо, як неможливо було в минулому столітті передбачити появу інтернету.

Можна тільки припускати, що нові розваги в ТРЦ майбутнього будуть пов’язані з технологіями роботизації, а також віртуальної і доповненої реальності.

А значить, ТРЦ доведеться підлаштовуватися під новий ритм людського життя, нові потреби користувача, а також зміни в його поведінці.