Як в Голландії: Вадим Єрмолаєв розвиває в Україні інноваційний фруктовий бізнес
Пресс-служба Вадима Ермолаева  18 Червня 2019

Україна – унікальне місце для розвитку плодоовочевого сегмента. Перспективи країни в цьому напрямку дійсно великі зважаючи на сприятливий клімат і вигідне географічне розташування.

Але ці переваги – ще не успіх. Українським садівникам належить навчитися правильно їх використовувати, інакше вигоди буде мало.

Це твердження яскраво доводить ситуація з урожаєм яблук в 2018 році. Садівники отримали неймовірно великі врожаї, але не змогли конвертувати удачу в прибуток. Що стало причиною цього? Їх кілька, але головна з них – відсутність сучасних технологій на підприємствах.

Ця ситуація показала: без інвестицій в технології, а особливо в хороші сховища, в українському садівництві не може йти мова про прибуток.

Чи можуть фруктові компанії України стати дійсно успішними? І який він – український фруктовий бізнес майбутнього?

Про це наочно розповідає історія молодої української компанії «Сади Дніпра», в яку інвестує відомий бізнесмен Вадим Єрмолаєв.

«Сади Дніпра» – одне з небагатьох фруктових підприємств України, де ставка зроблена саме на технології.

Що являють собою «Сади Дніпра»?

«Сади Дніпра» – українська компанія, заснована в 2016 році. Площа яблучного саду на даний момент сягає близько 100 га, але в планах – її значне розширення. Компанія вирощує яблука шести сортів: Gala Schniga, Golden Delicious, Granny Smith, Pinova, Fuji, Red Delicious. Продукція «Садів Дніпра» відома під брендом Uapple.

Весь урожай компанії йде на експорт – в країни Європейського Союзу, Азії та Близького Сходу.

Секрет успіху «Садів Дніпра» – інновації

Головний принцип, за яким працює компанія – застосування сучасних технологій.

Інвестор садів, Вадим Єрмолаєв, фінансує будівництво великого холодильного сховища на базі компанії. Це сховище стане найбільшим в Україні. Експерти вважають, що така інвестиція може дати серйозний поштовх для розвитку плодоовочевого сегмента регіону і всієї країни.холодильное хранилище
Площа холодильного сховища буде досягати 20 тис. М2. А місткість – 19 тис. тонн яблук. Для порівняння – ця цифра лише трохи поступається обсягу експортованих яблук з усієї України з липня 2018 року по лютий поточного (27 тис. тонн).

Новий комплекс буде не тільки найбільшим, але і найінноваційнішим в країні.
Закінчити будівництво планують у 2020 році.

Сховище буде володіти регульованим газовим середовищем. Застосування такої технології дозволяє знизити вміст кисню, що зменшує виділення етилену. А значить, сповільнюється дозрівання продукту при збереженні їх смакових і поживних властивостей.

Управління сховищем буде побудовано на технології ACR (система управління диханням). Вона дозволяє вимірювати «дихальний коефіцієнт» атмосфери в холодильній камері і мінімізувати усушку яблук.

Управляти всією системою можна за допомогою звичайного смартфона з будь-якої точки світу.

Але налагодити процес зберігання – це тільки половина успіху. Тому компанія також будує сучасний сортувальний цех.

Як він буде функціонувати? Електронні машини будуть здійснювати миття фруктів, їх знезараження, а також відсортовувати зіпсовані яблука. Система машинного зору допомагатиме відсіювати яблука, що не відповідають заданим критеріям.

Добірні яблука будуть потрапляти на фінальний стрічковий конвеєр для подальшої упаковки.

Світовий досвід – на українському підприємстві

Про нідерландський досвід вирощування фруктів красномовно говорить фраза: «Бог створив землю, а голландці створили на ній плодоовочевий рай». Тому українські «Сади Дніпра» вчаться саме у голландців – світових лідерів сегмента.

Цілодобово сади знаходяться під наглядом голландської консалтингової компанії FruitConsult. Щомісяця підприємство відвідує консультант, який радить співробітникам, як краще діяти на кожному етапі вирощування врожаю.

Встановлена ​​в садах метеостанція допомагає точно визначити такі параметри як вологість і температуру повітря, кількість опадів, швидкість і напрям вітру, атмосферний тиск і т.д.

За порадами голландських фахівців, вся площа саду покрита спеціальною сіткою від граду і сонячних опіків. Крапельний полив і насосна станція дозволяє вчасно підживлювати дерева вологою і корисними речовинами.


За рекомендацією голландців в садах встановили близько 20 будиночків для корисних комах. Вони сприяють запиленню в період цвітіння і допомагають в боротьбі з шкідниками. Крім того в період цвітіння в саду розміщується близько 200 вуликів з бджолами.

Визнання в світі і в Україні

«Сади Дніпра» з дня свого заснування були орієнтовані на експорт. Дати імпортерам чіткий сигнал безпеки і якості продукції допоміг міжнародний стандарт Global G.A.P.

Цей стандарт створили європейські роздрібні мережі з продажу харчових продуктів. З того моменту впровадження на підприємстві стандарту Global G.A.P. показує – виробник гарантує якість свого продукту.

Стандарт контролює всі процеси на виробництві – структуру бізнесу, гігієну та безпеку праці, якісні показники продукту. Крім того, стандарт відстежує використання засобів захисту рослин і добрив, а значить – здатний покращувати екологічну ситуацію в країні.

Дотримуючись вимог Global G.A.P. виробник може бути впевненим, що все робить правильно.

«Сади Дніпра» отримали міжнародний сертифікат у 2017 році і щорічно підтверджують свою відповідність стандарту.

сады днепра тренинг Global G.A.P.
Цього року молода компанія стала базою проведення тренінгу по сертифікації відповідно до стандарту Global G.A.P. У заході взяли участь близько 30 представників плодоовочевих компаній південно-східної України. Одним з організаторів тренінгу виступив International Trade Centre – агентство з технічного співробітництва Конференції ООН з торгівлі і розвитку і Світової організації торгівлі.

Те, що настільки молода компанія змогла виступити прикладом у впровадженні світових стандартів, показує: «Сади Дніпра» є однією з найбільш динамічно зростаючих компаній України. Це підтверджує і номінація «Потужний розвиток» від журналу The Ukranian Farmer, яку компанія отримала в травні.


Генеральний директор компанії «Сади Дніпра» Олександр Пахно формулює головну місію підприємства, як загальну для всіх українських плодоовочевих компаній:

«Мета всіх українських садівників одна і та ж: щоб наші овочі і фрукти стали затребувані на світовому ринку. Заради цього наша компанія готова ділитися досвідом і знаннями з іншими підприємствами.
Думаю, наш досвід зможе бути корисний для всієї України ».