Як зміниться Дніпро: компанія Alef Estate реалізує в місті нові архітектурні проекти
Прес-служба Вадима Єрмолаєва  14 Травня 2019

Дніпро – місто з унікальною архітектурою, де традиційні «сталінки» і «хрущовки» тепер межують з сучасними житловими хмарочосами, торгово-розважальними комплексами і діловими центрами.

Обличчя міста почало стрімко змінюватися в 90-х роках, і цей процес триває по сьогоднішній день. Провідниками змін в місті стали кілька місцевих бізнесменів-девелоперів, кожен з яких створив знакові для Дніпра об’єкти і привніс в його вигляд свої унікальні риси.

Серед основних девелоперів міста – компанія Alef Estate, ідейним натхненником якої є відомий бізнесмен Вадим Єрмолаєв. У числі створених нею об’єктів знакові для Дніпра ТРК «МОСТ-сіті», «Каскад Плаза», «Босфор», «Енігма», «Призма».  Вадим Єрмолаєв також є ініціатором створення і автором концепції Катеринославського бульвару.

Але на цьому його робота в якості девелопера не зупинена. Народившись і вирісши в Дніпрі, він продовжує розвивати місто, надаючи йому образ ультра-сучасного мегаполісу. На сьогоднішній день відомо як мінімум про ще чотири проекти, які мають бути реалізовані бізнесменом.

макет комплекса Port City Club в Днепре

1.Port City Club / «Лайнер»

Alef Estate інвестує в будівництво водно-розважального комплексу з апартаментами уздовж вул. Набережній Перемоги, навпроти центральної частини Монастирського острова. Зараз на цій ділянці пішохідна набережна обривається. При будівництві комплексу планується упорядкувати і озеленити цю ділянку берега, щоб зробити його комфортним для прогулянок городян і гостей міста.

Концепція проекту передбачає зведення чотирьох будівель різної поверховості, які будуть створювати образ круїзного лайнера, що причалив до берегу. У будівлях комплексу розмістяться яхт-клуби, басейн, кафе, ресторани та інші місця для відпочинку та спорту. Також в комплексі запроектовані і апартаменти з терасами.

Так як місце будівництва вдало розташоване на стику таких традиційних для дніпрян зон відпочинку як Монастирський острів, набережна Дніпра і парк ім. Шевченко, комплексу Port City Club належить стати одним з улюблених центрів дозвілля городян.

катеринославська суконна фабрика

2. Реконструкція Катеринославської суконної фабрики.

Катеринославська суконна фабрика – перша промислове будівля м. Дніпро (на той момент Катеринослава). Цей об’єкт був побудований в кінці XVIII століття під керівництвом князя Григорія Потьомкіна і є архітектурною пам’яткою національного значення. За словами експертів, будівля відноситься до стилю високого класицизму, характерного для епохи Катерини II. Історики кажуть, що саме в цій будівлі вперше такий «високий» архітектурний стиль був використаний для створення промислової споруди. В останні роки будівля прийшла в занедбаний і напівзруйнований стан, і компанія Alef Estate взялася відновити пам’ятник, зробивши його частиною сучасного торгового комплексу.

Роботи по реконструкції планується завершити до кінця 2019 року. Як виглядала будівля до початку реконструкції, і як буде виглядати в майбутньому, можна переглянути за посиланням.

Особлива риса будівельних проектів, що інвестуються Вадимом Єрмолаєвим, – це комплексна реконструкція кварталів. На відміну від точкової забудови міста, цей принцип дозволяє цілісно і гармонійно розвивати зони міської забудови.

Тому разом з реконструкцією архітектурного пам’ятника планується провести реновацію цілого кварталу, обмеженого проспектом Яворницького, вулицями Пастера і Привокзальною, Старомостовою площею. Територія буде упорядкована, озеленена та створить прекрасні місця для відпочинку жителів і гостей міста. Розділяти історичний пам’ятник з торговим центром буде пасажного вулиця, схожа на улюблений для дніпрян Катеринославський бульвар.

продовження катеринославського бульвару

3. Продовження Катеринославського бульвару.

Alef Estate інвестує в створення нового пішохідного бульвару на вул. Південна, який стане логічним продовженням уже сформованого Катеринославського бульвару.

Бульвар буде ділитися на кілька зон: уздовж лінії забудови розташуються транзитні шляхи, а в центрі – поліфункціональна зона для проведення громадських заходів і дитячий майданчик.

У центрі бульвару передбачається влаштувати штучний струмок, який буде символізувати підземну річку Половицю. Ув’язнена в колектор, ця річка протікає якраз під проектованою частиною бульвару.

Новий пішохідний бульвар, так само як і Катеринославський, буде прикрашений різними декоративними елементами, а авторське підсвічування зробить його затишним і красивим в темний час доби. Роботи з облаштування бульвару почнуться вже влітку поточного року.

мфк брама

4.МФК «Брама».

Архітектурний проект 54-поверхового комплексу «Брама» був створений ще в 2005-2008 роках. Об’єкт включає в себе чотири будівлі: 20-поверховий Бізнес-Центр «Перехрестя», 1-поверховий ТЦ «Платформа», 3-поверховий ДЦ «Клин», 5-поверховий ТЦ «Зигзаг» і 54-поверховий житловий комплекс «Брама». Місце будівництва – в районі вулиць Європейська (колишня Миронова), князя Володимира Великого (колишня Плеханова), Харківська, Глінки.

МФК «Брама» – важливий містоутворюючий проект, який повинен завершити формування передмостового вузла, з’єднати центральну площу міста з набережною Дніпра. А сама будівля«Брами» символізуватиме ворота в правобережну частину міста. На момент проектування «Брама» розглядалася як найвищий житловий будинок в Україні.

Криза 2008 року внесла корективи в ці плани, компанія встигла закінчити будівництво тільки однієї частини об’єкта – триповерхового ділового центру «Клин». Оскільки будівництво будівель такої поверховості вимагає використання матеріалів підвищеної міцності і більш складних інженерних рішень в області ліфтів, подачі енергоносіїв та пожежної безпеки, стало очевидно, що апартаменти в цьому будинку будуть занадто дорогими для українського ринку. Проект довелося заморозити.

Поки українська економіка проходить зону турбулентності, терміни початку і завершення будівництва «Брами» залишаються невідомими. Однак Вадим Єрмолаєв продовжує мріяти про те, щоб протягом 10 найближчих років Дніпро отримав свій новий архітектурний шедевр.