Інноваційний завод Вадима Єрмолаєва стає центром індустріального туризму
Аргумент  26 Квітня 2019

Перший в Україні завод з виробництва зубних імплантів ABM Technology став об’єктом живого інтересу для туристів. Ще рік тому в екскурсіях на виробництво брали участь тільки медики і студенти, але тепер завод відвідують і звичайні любителі промислового туризму.

Такі зміни в політиці заводу відбулися завдяки ініціативі самих туристів. На сайті заводу розміщена окрема сторінка, призначена для запису медиків на екскурсію. Але, за словами бренд-менеджера підприємства, для них стало несподіванкою, коли відвідати завод захотіло багато людей, ніяк не пов’язаних з професією медика.

«З нами все більше стали зв’язуватися звичайні українці, яким цікаво подивитися, як виробляють імпланти. Звичайно ж, ми їм не відмовляли. Такий інтерес змусив нас замислитися над тим, щоб систематично проводити екскурсії для всіх бажаючих », – розповіла бренд-менеджер заводу Анастасія Бардасова.

завод ABM Technology

Завод ABM Technology був запущений в Дніпрі в 2018 році. Це одне з небагатьох українських підприємств повного циклу, де виробляють високотехнологічну продукцію. Запуск інноваційного виробництва інвестував Вадим Єрмолаєв.

«Культура індустріального туризму популярна в європейських країнах. Дніпру, «промисловому серцю України», це теж близько. Це частина іміджу міста.

Сучасний Дніпро може показати туристам не тільки пострадянську «стару індустрію», а й по-справжньому інноваційні підприємства, де практично всі процеси автоматизовані, і кожен етап виробництва включає програмну складову », – зазначив Ігор Циркін, партнер і генеральний директор заводу ABM Technology.

Тепер завод проводить окремі екскурсії для любителів промислового туризму, простими словами розповідаючи про те, як виробляють медичні вироби.

«На нашому заводі не проходить і тижня без екскурсії, а то і двох-трьох. Ми – соціально-відповідальна підприємство, тому наші двері відкриті для звичайних українців або іноземних туристів. Наша позиція – Україна повинна відходити від статусу «сировинного придатка». Тепер ми готові показати всім, що це можливо », – сказала Анастасія Бардасова.

Бренд-менеджер заводу вважає, що для українських підприємств важливо вести політику відкритості. Адже це не тільки підвищує довіру до продукції підприємств, а й імідж українського виробництва.