Біографія
Вадим Єрмолаєв - відомий український бізнесмен і інвестор, один з головних забудовників Дніпра. Засновник корпорації «Алеф», яка об'єднує понад десятка самостійних різнопрофільних бізнесів. Засновник компанії Alef Estate, що побудувала в Дніпрі такі об'єкти, як «МОСТ-Сіті», «Каскад Плаза», «Босфор», «Енігма», «Призма» і інші. Творець та інвестор Катеринославського бульвару.

Вадим Єрмолаєв народився 13 травня 1968 року в Дніпрі. З дитинства цікавився підприємництвом. У 1983 вступив до Дніпропетровського технікуму технологій та економіки. По закінченню навчального закладу вступив на службу в армію.
ПЕРШІ ПРОЕКТИ

У 1995 році Вадим Єрмолаєв створив компанію під назвою «Primus inter pares» (з латини - «перший серед рівних»). Через два роки підприємство переросло в торгово-промислову корпорацію «Алеф». На своєму старті компанія займалася імпортом продуктів харчування, миючих засобів та інших товарів народного споживання на територію України.

СТВОРИТИ УСПІШНИЙ БІЗНЕС І ПРОДАТИ ЙОГО КОНКУРЕНТАМ

У 1999 р Вадим Єрмолаєв спільно з турецькими партнерами (компанією «Baser») відкрили в Дніпропетровській області завод з виробництва миючих засобів і засобів гігієни «Ольвія-Бета». Підприємство стало лідером по виробництву і дистрибуції миючих засобів в Україні.

На українському ринку головним конкурентом для «Ольвії» була американська транснаціональна корпорація Procter & Gamble.

«Кілька років ми працювали, «боролися» з цією компанією, після чого Procter & Gamble зробили нам пропозицію, яка тоді нас приголомшила - викупити наше підприємство», - розповідає бізнесмен.

У квітні 2004 року The Procter & Gamble Company придбала комплекс «Ольвія-Бета», частина якого належала Вадиму Єрмолаєва.

Після цього ряд бізнесів створених Вадимом Ермолаєвим були придбані міжнародними компаніями. Наприклад, створений бізнесменом в 2002 році «Агробанк» через чотири роки був проданий чеській фінансовій групі PPF.

РОЗВИТОК У РІЗНОМАНІТТІ

Корпорація «Алеф» Вадима Єрмолаєва швидко розвивалася в різних напрямках. Деякі бізнеси виникали завдяки цікавим ідеям, які пропонували Вадиму Ермолаєву майбутні партнери. Інші підприємства з'являлися завдяки задуму самого бізнесмена.

У 2002 році був створений завод картонної упаковки «ЛунаПак», основним споживачем якого на перших етапах був вищезгаданий завод «Ольвія». Зараз «ЛунаПак» виробляє упаковку для різних підприємств харчової, кондитерської, парфюмерно-косметичної, алкогольної промисловості.

У 2001 р Вадим Єрмолаєв заснував компанію з дистрибуції сільгосптехніки «Агроальянс». На сьогоднішній день компанія є офіційним дилером техніки Case IH (США), і дистриб'ютором таких провідних світових виробників техніки, як: Flexi Coil (США), MX (Франція), Gregoire & Besson (Франція), Moresil (Іспанія), MaschioGaspardo (Італія ). З 2014 було відкрито овочевий напрямок, в якому компанія співпрацює з Miedema (Нідерланди), DEWULF (Бельгія). Надалі було отримано дилерство по двигунам FPT, брендам з виробництва ґрунтообробної техніки Dal-bo (Данія), Alpego (Італія) і TMC Сancela (Іспанія). Нещодавно компанія також стала дилером бренду телескопічних навантажувачів преміум-класу Manitou (Франція) і бренду з виробництва двигунів для індустріального застосування Mahindra (Індія).

У 2004 р кошти від продажу заводу «Ольвія-Бета» було вкладено в нові масштабні проекти в східному регіоні України. З турецькими партнерами були відкриті заводи з виробництва пластикового профілю для вікон «Міропласт», з виробництва газобетону «UDK» і єдиний в СНД завод з виробництва фурнітури для світлопрозорих конструкцій «Аксор».

«Наш приклад показує іноземним інвесторам: в Україні є сприятливе бізнес-середовище. Підприємцям часто досить калькулятора, щоб зрозуміти, наскільки перспективно інвестувати в український бізнес», - зазначив Вадим Єрмолаєв під час виступу на Міжнародному економічному форумі 2018 у Дніпрі.

У 2016 році інвестиції Вадима Єрмолаєва дозволили відкрити в Дніпрі інноваційний завод дентальних імплантатів та медичних інструментів ABM Technology. Завдяки високоточному японському, німецькому і швейцарському обладнанню цей український завод є одним з найсучасніших заводів такого типу в світі.

КОЛИ МРІЇ РОЗДОБУВАЮТЬ ФУНДАМЕНТ

Вадим Єрмолаєв відомий як один з найбільших забудовників Дніпра. Саме будівництво він вважає справою свого життя.

«Я люблю будувати. Мій улюблений проект - будівництво в місті Дніпро».

У 2001 р Вадим Єрмолаєв активно включився в процес формування нового вигляду міста. Першими проектами компанії стали дві невеликі комерційні будівлі на проспекті Карла Маркса (нині - Дмитра Яворницького) і вулиці Пушкіна. Старт був вдалим, і продовження відбулося негайно: у 2004 році було відкрито перший в Дніпрі великий ТРЦ «Новий центр». При цьому, в будівництві використовуються унікальні технології, що дозволяють не зносити історичну будівлю, а вбудовувати її в сучасні міські пейзажі. Так, при будівництві ділового центру «Призма», фасад будівлі за адресою вул. Глінки, 7 вдалося оновити і вбудувати в сучасну конструкцію зі скла і бетону. А при будівництві ТРЦ «МОСТ-Сіті» була збережена невелика синагога, розміщена в зоні забудови. Також Вадим Єрмолаєв є творцем і інвестором Катеринославського бульвару - культурної пішохідної ділянки в історичному центрі Дніпра. Зараз це місце прикрашається спеціальною підсвіткою і численними творами сучасного мистецтва. Самі жителі міста прозвали Катеринославський бульвар «куточком Європи в Дніпрі». Там же були зведені бізнес-центр «Босфор» і ТРЦ Cascade Plaza.

У 2006 році в Дніпрі «виріс» найбільший на той момент торгово-розважальний центр України «МОСТ-сіті». По сусідству планувалося будівництво найвищої будівлі в Україні - 54-поверхового багатофункціонального комплексу «Брама». Поки задумане втілити в життя не вдалося, але Вадим Єрмолаєв не відмовляється від своїх планів.

ЗАСНУВАННЯ БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ KIDDO

У 2012 році Вадим Єрмолаєва cтав одним з меценатів фонду Kiddo.

Робота фонду спрямована на допомогу важкохворим дітям та їхнім родинам. Станом на 2018 рік, загальна сума коштів, зібраних Kiddo, склала більше 30 мільйонів гривень. Ці гроші були спрямовані на лікування та реабілітацію 250 тяжкохворих дітей, а також на допомогу трьом дитячим відділенням лікарень, п'яти інтернатам та дитячим будинкам.

ТОЧКА ЗОРУ

Популярні українські та зарубіжні видання часто включають Вадима Єрмолаєва в списки найбагатших людей України. Але бізнесмен зізнається:

«Я працюю не для того, щоб підніматися по сходах різних рейтингів. Я не можу сидіти, склавши руки. Я люблю щось створювати, будувати, розвивати. Моя робота - це моє життя».