В цьому році в Дніпрі стартувало будівництво багатофункціонального комплексу Ermolaev Center, проект якого викликав великий резонанс та інтерес в українському архітектурному співтоваристві, і звичайно, серед жителів міста.
Старт продажів комплексу планується тільки в травні, але вже весь Дніпро з інтересом очікує закінчення будівництва. Замовником проекту виступає компанія-девелопер Alef Estate. Авторство ж належить архітектурному бюро «FILIMONOV & KASHIRINA architects».
Ми поспілкувалися з архітекторами проекту – Сергієм Філімонова і Наталією Кашириной, щоб дізнатися що нового привнесе в міське середовище “Ermolaev Center”, чим особливий цей проект, які технології та інновації привнесли в його розробку і чим надихалися при його створенні.
Які принципи і правила Ви застосовували в роботі з проектом МФК “Ermolaev Center”? Від чого відштовхувалися?
– Як Ви думаєте, чому об’єкти “Алефа” навіть через десятиліття виглядають сучасно? При їх проектуванні, будівництві ми намагаємося знайти баланс між піковими, трендовими, кітчевими речами і класикою, чимось вічним. Наприклад, будівлі, розташовані на Катеринославському бульварі. Минуло вже більше 10 років після їх створення, а вони все одно вважаються актуальними і сучасними, тому що витриманий той самий баланс.
Однак це не можна назвати класикою, адже такі будівлі не виглядають архаїчно, немає якихось карнизів, балясин і т.д. Підробка під класику – це моветон, і у людини відразу стирається сприйняття, в якому столітті це було побудовано. Alef Estate не займається самообманом і славиться саме тим, що не боїться робити сучасні будівлі. Це по праву один з найбільших забудовників, який тримає марку, що Дніпро – це місто сучасної архітектури.
Як Ви створювали проект “Ermolaev Center”? Може, були якісь особливі прийоми в архітектурі?
Головна “фішка” замовника – використання добротних, «вічних» якісних матеріалів. Клієнти розуміють, що в цьому випадку купують насамперед якість. Наприклад, конкретно в даному об’єкті планується використання клінкерної цегли. Ми дуже довго підбирали текстуру, і хотіли б використовувати місцевий матеріал – на жаль, у нього немає такого багатства фактури і гарантованої якості. Ми вибрали хорошу німецьку марку, і за рахунок своєї матової текстури, що переливається, ця цегла дозволила домогтися бажаного візуального ефекту. Також на фасадах використовуються металеві касети і граніт. Світлопрозорі конструкції – алюмінієві вітражі. Вони більш довговічні і надійні, ніж металопластик. Таким чином, в цьому комплексі застосовані «вічні» матеріали, які збережуть незмінним зовнішній вигляд будівель через довгі роки. Ми завжди задаємося питанням «Чим ця будівля буде відрізнятися?», «Чим воно буде краще?», і такі моменти роблять наші об’єкти ексклюзивним. Додатковими фішками комплексу на наш погляд є наявність панорамного скління, і французькі балкони в кожній кімнаті. Великі розміри склопакетів і відсутність зайвих горизонтальних переплутав дають можливість людині насолоджуватися красою нашого міста без всяких перешкод (з частини квартир видно річку Дніпро). Скляні огорожі французьких балконів підсилюють ефект розкритості квартири.
ПАНДЕМІЯ ПРИМУСИЛА ПЕРЕГЛЯНУТИ СПОСІБ ЖИТТЯ ЖИТЕЛЯ, А ЗНАЧИТЬ – І КОНЦЕПЦІЮ НЕРУХОМОСТІ
Поєднання бізнес-вежі і житлового комплексу можна назвати концепцією «місто в місті»? За цим майбутнє в будівництві – об’єднання ось таких різних напрямків?
Питання актуальне, в тому числі і для архітекторів, тому що в умовах пандемії замовники розуміють, що потенційні мешканці переглядають свій спосіб життя, відповідно, потрібно це враховувати при наданні їм нерухомості. За цей період ми все наочно побачили і відчули ті проблеми, які можуть виникнути, якщо головні локації в житті людини (будинок, робота, місце відпочинку) знаходяться в різних частинах міста. У зв’язку з цим і пішли запити, як зробити таке місце, де людина і живе, і працює, і відпочиває, де все поруч, і не потрібно витрачати час на дорогу і продумування маршруту. Правда, в цьому сценарії є нюанс – людині не повинно набридати постійно перебувати в одному і тому ж місці. Саме з цієї причини ми не поміщали всі функції в одній будівлі, а рознесли їх в окремі. Ти ніби як знаходишся в одному і тому ж місці, але одночасно розмежовуєш робочий простір і житло.
ПРИ СТВОРЕННІ “ERMOLAEV CENTER” МИ НАДИХАЛИСЬ СКАНДИНАВСЬКОЮ АРХІТЕКТУРОЮ І ВІЧНИМИ ПОСТУЛАТАМИ ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ ЖИТЕЛЯ МІСТА
Що Вас надихнуло на створення комплексу “Ermolaev Center”?
Ми керувалися бажанням привнести в наше місто цінності, рівень життя і комфорту доступного для жителів скандинавських країн. Чому скандинавських? Тому що останнім часом саме ці країни займають лідируючі позиції по комфорту і якості міського середовища. Лаконічний дизайн, високий рівень благоустрою, якісні матеріали – це характерні складові скандинавського стилю. Все це є в Ermolaev Center.
Взагалі, Вадим Єрмолаєв (прим .: інвестор компанії Alef Estate) – єдиний приватний інвестор, хто організував пішохідний бульвар (Катеринославський – ред.) в місті, який до цих пір вражає зарубіжних архітекторів. Йому не потрібно було пояснювати важливість продовження розвитку таких зон і високі вимоги до них.
«КОМФОРТ І РІЗНОМАНІТТЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА – ОДНА З ВИМОГ XXI СТОЛІТТЯ ДО МІСЦЯ, ДЕ ЖИВЕ ЛЮДИНА»
Яким має бути ідеальний житловий простір XXI століття?
Поняття “ідеальне житло” у кожного своє. Відмінною рисою проектування житла у великих комплексах є пошук універсальних рішень, які підійдуть більшості. Закладена в проекті гнучкість планувальних рішень дає можливість створення свого ідеального житла під індивідуальні потреби кожної сім’ї.
Останнім часом простежується тенденція підвищення вимог до рівня благоустрою прибудинкової території, загальних зон – лобі, коридорів. Люди починають розуміти, що житло не закінчується за вхідними дверима, і розглядають місце проживання комплексно.
Що стосовно бізнес-вежі “Ermolaev Center”, там будуть передбачені тераси з озелененням. З якою метою це зроблено? Щоб люди могли відпочити під час робочого дня?
Так. Ще п’ять років тому таких терас боялися, не хотіли, і це не було таким трендом, як сьогодні. Офісна частина Ermolaev Center складної конфігурації і має кілька терас: на покрівлі 4 поверху – велика тераса для всіх працівників і відвідувачів офісної вежі, на 8-му, 11-му поверхах – приватні тераси. Архітектурними і конструктивними рішеннями була закладена можливість виростити на терасі загального користування великі дерева, які дозволять досягти максимального комфорту для перебування на ній людей, захистити їх від сонця.
СЕРЦЕ КОМПЛЕКСУ – САД НА СТИЛОБАТІ
Яким буде внутрішній благоустрій двору?
Для нас благоустрій включає в себе не тільки двір на стилобаті, але також і прилеглі території (вулиці, провулок). У проекті передбачається відновлення втраченого озеленення вулиці Шевченка, реорганізація провулку Шевченка – розширюється проїжджа частина, робляться тротуари, висаджуються дерева. При комплексному підході до проектування благоустрою, зачіпаються території прилеглих об’єктів. Ми розробили єдину концепцію для декількох об’єктів, де використовується єдиний матеріал, породний склад дерев, тип пристовбурних решіток і т.д ., таке рішення сформує безперервний зелене простір в рамках кварталу і візуально об’єднає об’єкти в єдиний ансамбль.
Що стосується безпосередньо стилобату. Функціонально він ділиться на кілька зон: вхідна з великою аркою, гранітними сходами, ескалатором; транзитно- широким проходом до вестибюлю офісної вежі зі скульптурою в кінці; зону тихого відпочинку- сад з безліччю дерев і кущів. Ми називаємо його «серцем» всього комплексу. В озелененні саду використовуються різновисокі чагарники, розлогі дерева. Їх породний склад враховує рівень освітленості, складність догляду, естетичні властивості протягом усього року. Також передбачається тісний взаємозв’язок озеленення і освітлення. Основна ставка в освітленні саду – підсвічування великих дерев, так як тут, так само як і на терасі офісної частини, передбачається пристрій великого покрівельного “пирога” і застосування унікальних систем, що дозволяють безперешкодному зростанню коренів дерев під всім мощенням стилобату.
Можу сказати, що ніхто не впорядковує так територію як Alef Estate – це свого роду фішка.
ВІДМІННА ОСОБЛИВІСТЬ – ВЗАЄМОДІЯ СУЧАСНОЇ АРХІТЕКТУРИ ТА МИСТЕЦТВА
Що стосовно арт-об’єктів? Чи буде якась інсталяція на території “Ermolaev Center”?
Наявність арт-об’єктів підсилює емоційний вплив середовища на людину, будівля стає доповнюючим фоном для сприйняття скульптури, і навпаки. Діалог, який виникає між двома об’єктами – будівлею і скульптурою – викликає в людині емоцію. Він може сприйняти нове або не може, але однозначно починає задаватися питаннями. І це спонукання до внутрішнього діалогу, пробудження «внутрішнього філософа». Розміщена в тому ж кварталі скульптура Атланта разом з ЖК «Катеринославський-І», є яскравим прикладом вдалого симбіозу монументального мистецтва та архітектури.
У Ermolaev Center ми також припускаємо наявність інсталяції, на даному етапі вона перебуває на етапі розробки.
МЕХАНІЗОВАНИЙ ПАРКІНГ МАЙБУТНЬОГО
Розкажіть, який паркінг буде передбачений для жителів комплексу “Ermolaev Center” і тих, хто буде працювати в офісних вежі?
Триярусна система механізованого паркінгу інноваційна. Ми інтегруємо її всередину будівлі – це абсолютне нововведення для Дніпра, а за кількістю місць цей паркінг один з найбільших в країні – близько 300 місць. Однак не варто плутати автоматизований і механізований паркінги. У першому випадку людина поставила машину, натиснула кнопочку і не в курсі навіть де вона стоїть. Тут людина буде бачити свою машину, повинна буде її довезти до платформи, яка підніметься або опуститься за допомогою механізму. Тобто місця будуть закріпленими за власниками квартир. Звичайно ж, будуть найняті окремі працівники, щоб допомагати в цьому розібратися. Зараз ведуться переговори з виробниками систем, про збільшення габаритів платформи для зручності висадки / посадки водія.
Думаємо, актуальність таких парковок в наших реаліях буде виправдана, а може і зовсім можна сказати, що це паркінг майбутнього.
КРАЩЕ, ЩО МОЖНА ОТРИМАТИ В ДНІПРІ: “ERMOLAEV CENTER” Є ОДНИМ З ОБ’ЄКТІВ КОНЦЕПЦІЇ ПЕРЕТВОРЕННЯ КВАРТАЛУ
Яке значення матиме “Ermolaev Center” для Дніпра?
Важливий момент, що Ermolaev Center є одним з об’єктів концепції перетворення більшої частини кварталу, реорганізації глобальної території, яка буде тривати.
Одночасно цей квартал є продовженням перетворення даної частини міста, в рамках якої Cascade Plaza, Босфор, Енігма задали високий рівень якості архітектури і життя.
Наприклад, як в Лондоні є район – Лондонський Сіті, де є певна якість життя, незважаючи на будь-які економічні пертурбації в країні. Це місце завжди було стовпом надійності і хорошого рівня. Якщо хочеш отримати якісне обслуговування, якісне житло, місце роботи – це сюди. Це не просто один будинок, це певне середовище, з найкращим рівнем життя в місті. Так само буде і тут – найкраще, що можна отримати в Дніпрі.
Офіційний відділ продажів Alef Estate:
м Дніпро, Катеринославський бульвар, 1
Cascade Plaza, 1-й поверх
тел: +38 096 6 388 388