Forbes: мало хто вплинув на вигляд Дніпра так, як Вадим Єрмолаєв
Информатор Деньги  23 Березня 2021

Так пише про людину, яка змінила зовнішній вигляд Дніпра, відомий в бізнес-колах журнал Forbes.

У минулому році корпорація «Алеф», під головуванням Вадима Єрмолаєва представила план будівництва в центрі Дніпра нового бульвару на вулиці Південній і двох багатофункціональних комплексів.

В плани учасників «Алефа» також входить реалізація одного з найамбітніших архітектурних проектів України – комплексу «Брама». Він має включати 6 об’єктів, і один з них має шанс стати найвищою житловою будівлею країни – в 54 поверхи.

«Заплановані проекти найближчих років виведуть місто на новий рівень», – коментує Вадим Єрмолаєв на своїй сторінці Facebook.

Архітектори міста відзначають, що Вадим Єрмолаєв і його Alef Estate одні з небагатьох, хто тримає марку що Дніпро – місто якісної сучасної архітектури. І відзначають, що зараз місто переживає новий архітектурний ренесанс.

вадим ермолаев на форуме

Хоча бізнесмен «горить» будівництвом, молоді в своєму YouTube-інтерв’ю він радить інвестувати в IT. Втім сфера інтересів корпорації «Алеф» не обмежується забудовою: їх яблука, зубні імплантати та соняшникові концентрати освоюють закордонні ринки, а на території одного із заводів побудували найпотужнішу в країні електростанцію на біопаливі.

У рейтингу Forbes поставив Вадима Єрмолаєва в сотню найбагатших українців зі статком, який оцінюється в 230 млн доларів.

З ЧОГО ВСЕ ПОЧАЛОСЯ

Вадим Єрмолаєв народився 13 травня 1968 року в Дніпрі. У 1983-му вступив до Дніпропетровського технікуму технологій та економіки, і по закінченню пішов в армію.

ALEF LOGO

У 1995 році Вадим Єрмолаєв створив компанію під назвою «Primus inter pares» (з латини – «перший серед рівних»). Через два роки підприємство переросло в торгово-промислову корпорацію. На своєму старті компанія займалася імпортом продуктів харчування, миючих засобів та інших товарів.

ПРОДАТИ БІЗНЕС КОНКУРЕНТАМ

У 1999 році Вадим Єрмолаєв спільно з турецькою компанією «Baser» відкрили в Дніпропетровській області завод з виробництва миючих засобів і засобів гігієни «Ольвія-Бета». Тоді на українському ринку його головним конкурентом була американська корпорація Procter & Gamble.

ВАДИМ ЕРМОЛАЕВ ИНТЕРВЬЮ

«Кілька років ми працювали, « боролися» з цією компанією, після чого Procter & Gamble зробили нам пропозицію, яка тоді нас приголомшила – викупити наше підприємство», – розповідає бізнесмен.

У квітні 2004 року The Procter & Gamble Company придбала комплекс «Ольвія-Бета», а після цього кілька проектів, створених Ермолаєвим, купили міжнародні компанії. Наприклад, створений бізнесменом в 2002 році «Агробанк» через чотири роки був проданий чеській фінансовій групі PPF.

«Наш приклад показує іноземним інвесторам: в Україні є сприятлива бізнес-середовище. Підприємцям часто досить калькулятора, щоб зрозуміти, наскільки перспективно інвестувати в український бізнес», – зазначив Вадим Єрмолаєв під час виступу на Міжнародному економічному форумі 2018 у Дніпрі.

У 2016 році в Дніпрі з ініціативи Вадима Єрмолаєва відкрився завод дентальних імплантатів та медичних інструментів ABM Technology. Завдяки високоточному японському, німецькому і швейцарському обладнанню цей український завод є одним з найсучасніших заводів такого типу в світі.

ХМАРОЧОС І ЖИТЛОВІ КВАРТАЛИ

Але те, до чого завжди лежала душа – це будівництво. «Я люблю будувати. Мій улюблений проект – будівництво в місті Дніпро », – говорив у своїх небагатьох інтерв’ю бізнесмен.

У 2006 році в Дніпрі «виріс» найбільший на той момент торгово-розважальний комплекс України «МОСТ-сіті».

Alef Estate продовжує розвивати цю ділянку міста – зараз навпроти «МОСТ-сіті» зводиться торгово-діловий центр «Перехрестя». У майбутньому він з’єднається з «МОСТ-сіті» переходом на рівні другого поверху. «Перехрестя» стане частиною масштабного проекту «Брама».

тд перекресток

Одне з найкрасивіших місць міста – Катеринославський бульвар був побудований на початку 2000-х за інвестиції Вадима Єрмолаєва. Це велика рідкість – публічний пішохідний простір реалізований приватним інвестором, і це вражає іноземних архітекторів. Бульвар разом з його об’єктами – МФК «Cascade Plaza», «Енігма», «Босфор» – створюють якісне міське середовище від Alef Estate, яке буде розвиватися і далі. В цьому році реалізовано продовження Катеринославського бульвару на вулиці Південній, яка швидко стала впізнаваною завдяки скульптурі «Атланта» – найбільшому об’єкту сучасного мистецтва в Україні!

атлант днепр

В цьому році в Дніпрі стартувало будівництво багатофункціонального комплексу Ermolaev Center, проект якого викликав великий резонанс та інтерес в українському архітектурному співтоваристві, і звичайно, серед жителів міста. За словами архітекторів проекту Сергія Філімонова і Наталії Кашириной, поєднання бізнес-вежі і житлового комплексу можна назвати концепцією «місто в місті».

Наприклад, як в Лондоні є район – Лондонський Сіті, де є певна якість життя, незважаючи на будь-які економічні пертурбації в країні. Це місце завжди було стовпом надійності і хорошого рівня. Якщо хочеш отримати якісне обслуговування, якісне житло, місце роботи – це сюди. Це не просто один будинок, це певне середовище, з найкращим рівнем життя в місті. Так само буде і тут – найкраще, що можна отримати в Дніпрі.

ЧОМУ УКРАЇНЦІ ПОВИННІ ЗАЛИШАТИСЯ В УКРАЇНІ

Не секрет, що в пошуках кращого життя українці часто виїжджають за кордон, забирають свої сім’ї і залишаються там жити. За словами Вадима Єрмолаєва, залишити їх на батьківщині можна тільки за допомогою високої заробітної плати.

“Насправді сьогодні зарплата на українських підприємствах теж стала гідною. У нас, наприклад, робітники можуть заробити до 35 тис. Грн – це навіть трохи більше 1000 доларів і вище середньої заробітної плати. Мені здається, державі потрібно піднімати престиж роботи на заводі, адже не всім же бути юристами, економістами або бізнесменами, – говорив в інтерв’ю 2019 року Вадим Єрмолаєв. – Мені складно сказати, як саме це можна зробити, адже я сиджу в іншому кріслі. Про це повинні подумати ті, хто за це відповідальний і сидить в потрібному кріслі».