UApple «прокачає» лінію сортування яблук
АгроПортал  9 Серпня 2021

Компанія «Сади Дніпра» (ТМ UApple), що в Дніпропетровській області, планує провести модернізацію автоматизованої лінії сортування яблук.

Про це повідомив власник компанії Вадим Єрмолаєв на своїй сторінці в Facebook.

«Сади Дніпра» впровадять на своїй лінії технологію інтелектуального сортування. Ми покращимо фотоаналізатор лінії – її «мозок», ту систему, яка «сканує» фрукт за кількома параметрами. Буде вдосконалено здатність лінії розпізнавати дефекти яблук, а також груш, перший урожай яких зберемо наступної осені », – пояснив він.

За словами Єрмолаєва, є величезна кількість видів дефектів фруктів, і деякі з них важко відрізнити один від одного. Наприклад, глибокий прокол яблука від поверхневого пошкодження, або «гірку ямчатость» яблука від «удару». А це вже різні класи яблука за якістю.

«Саме тому компанія замовила новий модуль, основу якого складе кольорова і інфрачервона камери. Це революційна система технічного зору, яка зможе надати 80 фотографій кожного яблука високої чіткості і зможе аналізувати кожну нерівність яблука на його шкірці і навіть під нею », – додав він.

Для довідки: Компанія UApple заснована в 2016 році. Вирощує яблука сортів Gala Schniga, Golden Delicious, Granny Smith, Pinova, Fuji, Red Delicious, а також зберігає і продає їх. Має міжнародний сертифікат GlobalG.A.P. Постачає продукцію в локальні мережі супермаркетів, а також експортує в більш ніж 20 страни світу.